Jak organizacje charytatywne przystosowały się do kryzysu

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Wiele organizacji filantropijnych cierpi z powodu anulowania darowizn osobistych.

  • Od czasu dostosowania się do obecnego klimatu nastąpił znaczący postęp w przyjmowaniu kryptowalut i blockchain w sektorze filantropijnym.

  • Projekt Overflow oferuje projekcję, konceptualizującą przyszłość filantropii.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Wiele organizacji filantropijnych początkowo ucierpiało z powodu anulowania darowizn osobistych. Jednak początkowa przerwa w tradycyjnych darowiznach spowodowana pandemią była pozornie chwilowa, ponieważ darczyńcy zaczęli przechodzić na darowizny w postaci kryptowalut.

Główne zbiórki pieniędzy w całych Stanach Zjednoczonych musiały zostać odwołane, co spowodowało utratę ogromnych ilości darczyńców i dochodów, które zostałyby wygenerowane przez wydarzenia. Organizacje charytatywne wspierane kontraktami rządowymi obawiały się konsekwencji dużej straty po zakończeniu roku podatkowego. Ponadto zapotrzebowanie na usługi społeczne, takie jak banki żywności, przewyższało dochody.

Urzędnicy Eve’s Place – organizacji non-profit, która zapewnia programy wspierające ofiary przemocy domowej, seksualnej i randkowej wśród nastolatków – zostali zmuszeni do zamknięcia corocznej imprezy charytatywnej. Gdy naród został zamknięty, musieli znaleźć sposób by przeciwdziałać utracie dochodów.

Początkowo myśl o przyjęciu cyfrowej waluty była rozmową, która się pojawiła, ale nie została uznana za priorytetową, dopóki nie nastąpiły blokady, co spowodowało, że ich inicjatywy zbierania funduszy zostały gwałtownie zatrzymane. Następnie organizacja otrzymała hojną darowiznę w wysokości 65 000 USD w kryptowalutach.

Organizacje charytatywne teraz mnożą działania, dostosowując się do kryzysu i ewoluując swoje metody, akceptując kryptowaluty, ponieważ waluta fiat nie jest jedyną opcją.

Od czasu przystosowania się do obecnego klimatu, niektóre rządy i organizacje międzykontynentalne dokonały ogromnego postępu w przyjmowaniu kryptowalut i technologii blockchain w sektorze filantropijnym.

Overflow, organizacja, która pomaga organizacjom charytatywnym przyjmować darowizny online akcji notowanych na giełdzie, powiedziała BeInCrypto, że widzi, iż darowizny aktywów bezgotówkowych nadal rosną, zwracając uwagę na zmiany, które zaszły w tym roku:

Jako platforma darowizn w postaci akcji, jedną znaczącą zmianą, którą zauważyliśmy, jest to, że prezenty w postaci akcji są zwykle znacznie większe niż darowizny gotówkowe. W porównaniu z tradycyjnymi platformami darowizn obserwujemy wyższy średni prezent na osobę – 2150 USD w porównaniu do 128 USD – co pokazuje, że ludzie są znacznie bardziej hojni, gdy przekazują akcje zamiast gotówki.

Nie jest już uważana za „marginalną” metodę wsparcia, ale ewoluuje w kierunku metody darowizn, która staje się coraz bardziej powszechna. W styczniu Deutsche Bank podał prognozy, że do 2030 roku na świecie będzie 200 milionów użytkowników kryptowalut, a branża portfeli sprzętowych kryptowalut przewiduje dalszy wzrost o 25 procent rocznie.

Blockchain ułatwia darczyńcom przeglądanie i analizowanie migracji ich darowizn od momentu ich przekazania do momentu, w którym organizacja charytatywna je wydała, co rzekomo zapewnia większy element przejrzystości i eliminuje możliwość błędnego raportowania.

Piękno walut cyfrowych polega na tym, że pozornie okazały się odporne podczas pandemii, kiedy warunki społeczno-gospodarcze negatywnie wpłynęły na prawie wszystkie aspekty naturalnego rytmu rzeczy. Ze względu na swój bezgraniczny, neutralny charakter – nie wspominając o zdolności do przekraczania cenzury – kryptowaluty mają wszechstronny wybór do wykorzystania w przedsięwzięciach filantropijnych.

Globalne darowizny kryptowalut rosną

Według Global NGO Technology Report, które przeprowadziło wywiady z ponad 5000 organizacji non-profit na całym świecie, darowizny w postaci cyfrowej waluty stanowią 2 procent metod płatności używanych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, czyli o 1 procent więcej niż w poprzednim roku. Stwierdzono również, że osiągają one 5% w Afryce, 4% w Azji, 2% w Australii i Europie oraz 1% w Ameryce Łacińskiej.

Warto wspomnieć o ekspansji darowizn w walutach cyfrowych, które obejmują również Bitcoiny (BTC) i altcoiny. W 2018 roku ta forma płatności objęła podobno od 1 do 4 procent darowizn, podczas gdy tylko w tym roku wzrosła międzykontynentalnie, osiągając nawet 100-procentowy wzrost w porównaniu do poprzedniej kwoty w USA, Europie i Australii.

Przyjęcie nowych technologii przez organizacje non-profit. Źródło: cryptogivingtuesday.org

Overflow wyjaśniło na podstawie ich doświadczenia, oraz wskazało, który jest najpopularniejszym sposobem przekazywania darowizn, mówiąc:

Po gotówce, najpopularniejszymi sposobami przekazywania darowizn są akcje i Bitcoin. Przekazywanie akcji i Bitcoinów może przynieść znaczne oszczędności podatkowe, a ponieważ darczyńcy stają się coraz bardziej obeznani z podatkami, coraz popularniejsze stają się również darowizny w postaci akcji i kryptowalut.

Chociaż te metody płatności pozostają najmniej używane w porównaniu z portfelami cyfrowymi, takimi jak Paypal, karty kredytowe i debetowe, kryptowaluty nabierają rozpędu.

Korzyści z implikacjami podatkowymi

W przypadku organizacji non-profit darowizny w postaci kryptowalut wiążą się z różnymi korzyściami, które wykraczają poza najbardziej oczywiste, tj. Przychody – a dokładniej, jest to kolejne źródło dochodów, które zastępuje dolary.

Chociaż kryptowaluta podlega opodatkowaniu przez Internal Revenue Service (IRS), nie jest regulowana przez Rezerwę Federalną ani giełdę i inne platformy, na których działa fiat. Przyjmowanie wpłat kryptowalut może uchronić organizacje non-profit przed zatonięciem, być może chroniąc warstwę ochrony przed wahaniami na tradycyjnych rynkach.

Jednak większość przepisów, które mają zastosowanie do innych aktywów, ma zastosowanie do BTC. Oznacza to, że ludzie nadal podlegają przepisom podatkowym, chociaż BTC i altcoiny są zwykle uważane za niematerialną własność osobistą, a nie jako walutę. W związku z tym nie są one powszechnie uznawane za prawny środek płatniczy w Stanach Zjednoczonych ani w większości innych krajów.

IRS wyjaśnia, że ​​jeśli organizacja charytatywna zostanie uznana zgodnie z zasadami IRS, darowizny w postaci kryptowalut nie przyniosą dochodu, zysków ani strat, a zatem kryptowaluty są traktowane jako inne aktywa kapitałowe, w tym akcje. Rozwijając ten problem, Overflow powiedział:

Rozważ darowizny niepieniężne, aby zwiększyć oszczędności podatkowe i przekazać większą darowiznę wybranej organizacji non-profit.

Więcej pieniędzy trafia do organizacji non-profit ze względu na niskie opłaty manipulacyjne. Otrzymywanie darowizn w postaci kryptowalut ostatecznie oznacza, że ​​więcej pieniędzy trafia do organizacji, a mniej w podatkach.

Element przejrzystości jest pod wieloma względami rewolucyjny. Blockchain umożliwia zwykłym ludziom śledzenie przepływu pieniędzy i sprawia, że ​​są one niewrażliwe na manipulacje bez przyciągnięcia uwagi, ponieważ przepływ krypto jest otwarty dla wszystkich oczu, bez udziału osób trzecich.

Pomijając, że blockchain skrupulatnie śledzi transakcje. Piękno tej technologii polega na tym, że specyficzne tożsamości osobiste poszczególnych posiadaczy kryptowalut nie są niezbędnym elementem transakcji.

Unikalne cechy kryptowalut są dość atrakcyjne, takie jak warstwa anonimowości na zdecentralizowanej arenie, która daje możliwość ograniczenia banków i przepisów rządowych, które nie mają władzy nad walutami cyfrowymi, ponieważ nie są one uważane za prawny środek płatniczy.

Kiedy organizacje non-profit spotykają się z kryptowalutami

Bitcoin, podobnie jak inne waluty cyfrowe, zaczęły nawet odgrywać wiodącą rolę w ułatwianiu płatności, które nie są związane z systemami bankowymi.

Na przykład założycielka Bail Bloc, Rachel Rosenfelt, uruchomiła wyjątkową inicjatywę charytatywną mającą na celu wykorzystanie wydobycia monero (XMR), aby zapewnić niedostatecznie reprezentowanym i nieudokumentowanym imigrantom lepsze możliwości sprawiedliwego traktowania w sądach amerykańskich.

Inicjatywa umożliwia projektowi zbieranie XMR, aby pomóc osobom w uniknięciu aresztu przedprocesowego w sprawach dotyczących imigracji i egzekwowania przepisów celnych w USA. W przeciwieństwie do tradycyjnych inicjatyw charytatywnych, Bail Bloc nie koncentruje się na wykorzystaniu zwykłych środków do finansowania operacji charytatywnej, ale raczej na komputerowej mocy obliczeniowej tych, którzy w niej uczestniczą.

Na początku tego roku Irvine Valley College zaczął przyjmować darowizny w kryptowalutach, co stawia je wśród pierwszych uczelni, które mogą przyjmować darowizny za pośrednictwem BitPay, rozwiązania płatniczego Bitcoin. Od 2017 roku BitPay zarządzał podobno ponad 50 milionami dolarów darowizn.

Jak mówi Alex Wilson, współzałożyciel organizacji charytatywnej The Giving Block:

Uniwersytety otrzymały jedne z największych darowizn kryptowalut w sektorze non-profit, jednak niewiele uniwersytetów przyjmuje jeszcze darowizny w postaci Bitcoinów lub innych kryptowalut. Według badania Coinbase, 56 procent z 50 najlepszych uniwersytetów ma teraz co najmniej jeden kurs z zakresu technologii blockchain lub kryptowalut.

Wilson ujawnił, że w ciągu ostatnich kilku lat w ramach projektu, kryptowaluty warte setki milionów dolarów zostały przekazane organizacjom non-profit, a duża część trafiła na uniwersytety.

GiveTrack to kolejny projekt oparty na blockchain, który jest obsługiwany przez organizację non-profit Bitcoin BitGive. Został stworzony z myślą o zapewnieniu darczyńcom możliwości śledzenia transakcji na platformie publicznej w czasie rzeczywistym, zapewniając darczyńcom całkowitą przejrzystość, aby wiedzieli, dokąd idą ich pieniądze.

Wcześniej w tym roku BitGive ogłosił, że nawiązał współpracę z Direct Relief, GiveDirectly i One Fair Wage Emergency Fund w celu wspólnego wykorzystania technologii blockchain w administrowaniu pomocą finansową dla osób dotkniętych pandemią.

Inicjatywa o nazwie BitGive COVID-19 Emergency Relief Fund działa w celu zapewnienia środków ochrony osobistej dla pracowników służby zdrowia, pomocy finansowej osobom, których zatrudnienie miało wpływ na pomoc w czasie pandemii, a także globalnego finansowania potrzebujących.

Amerykański Czerwony Krzyż jest jedną z największych i z pewnością najbardziej rozpoznawalnych organizacji humanitarnych, od 2014 roku przyjmuje darowizny BTC. Otworzyło to drzwi do większej elastyczności darczyńców w ich możliwościach wnoszenia wkładu w akcje charytatywne.

Chociaż Amerykański Czerwony Krzyż od jakiegoś czasu przyjmuje darowizny BTC, na początku tego roku Włoski Czerwony Krzyż ogłosił, że teraz będzie również przyjmował darowizny BTC w celu zebrania funduszy pomocowych dla osób dotkniętych pandemią. Wszystkie darowizny otrzymane od przedsiębiorstwa zostaną wykorzystane na utworzenie zaawansowanej placówki medycznej drugiego poziomu.

W 2019 roku Międzynarodowy Fundusz na Rzecz Dzieci (UNICEF), który jest agencją ONZ, uruchomił eksperymentalny fundusz kryptograficzny, umożliwiając organizacji przyjmowanie wpłat w BTC i Ethereum (ETH). Organizacja ma za zadanie niesienie pomocy humanitarnej i rozwojowej dzieciom i młodzieży na całym świecie.

Pierwsza darowizna otrzymana przez UNICEF pochodziła od Fundacji Ethereum, która w październiku 2019r. przekazała UNICEF około 150 000 dolarów w BTC i ETH. Następnie w styczniu 2020r. Ethereum Classic Labs przekazało organizacji non-profit 1 milion dolarów. Dyrektor wykonawcza UNICEF, Henrietta Fore, powiedziała wówczas:

Utworzenie naszego funduszu kryptowalut jest znaczącym i pożądanym krokiem naprzód w pracach humanitarnych i rozwojowych.

Przyszłość filantropii

W związku z rozwojem rynków akcji i kryptowalut wierzymy, że filantropia stanie się dostępna dla każdego. W przeszłości filantropia była popularna głównie wśród zamożnych osób, a teraz coraz więcej osób zwraca się do organizacji charytatywnych, aby wesprzeć cele i organizacje charytatywne, które ich pasjonują

– zaproponował Overflow, przedstawiając koncepcję przyszłości filantropii.

Firma wymieniła ponadto trzy główne powody, dla których świat filantropii zaczął się tak szybko zmieniać:

  • Milenialsi są bardziej świadomi społecznie niż poprzednie pokolenia, ponieważ dorastali w dobie mediów cyfrowych i społecznościowych. W rezultacie darowizny na cele charytatywne sprawiają, że ludzie czują się bardziej związani ze swoimi społecznościami i dają im większe poczucie celu.
  • Teraz można dokonywać darowizn online i wybierać spośród wielu rodzajów darowizn, takich jak gotówka, akcje i kryptowaluty. Obfitość opcji darowizn sprawia, że ​​filantropia jest dostępna dla osób ze wszystkich przedziałów dochodowych i klas aktywów.
  • Ludzie stają się coraz bardziej świadomi znaczących korzyści podatkowych, jakie mogą przynieść darowizny na cele charytatywne. Dary na cele charytatywne stają się popularnym sposobem wspierania ulubionych celów i oszczędzania na podatkach.

Mówiąc o tym, jak sprawić, by darowizny były „mądrzejsze”, Overflow powiedział, że istnieje kilka strategii, które mogą pomóc ludziom zmaksymalizować ich wpływ, a także ulgi podatkowe. Według organizacji należy „zawsze sprawdzać, czy Twoja firma oferuje odpowiedni program prezentowy. W ten sposób przekażesz dwie darowizny zamiast jednej! ”

Overflow kontynuował, mówiąc:

Wyobraź sobie scenariusz, w którym najpierw sprzedajesz swoje papiery wartościowe, a dochody przekazujesz organizacji non-profit. Po sprzedaży akcji będziesz musiał zapłacić podatek od zysków kapitałowych, który może wynosić od 15% do 20%, w zależności od przedziału podatkowego. W rezultacie zapłacisz ogromny podatek i przekażesz darowiznę o 20 procent mniejszą, niż gdybyś przekazał swoje papiery wartościowe bezpośrednio na cele charytatywne.

Zawsze szukaj organizacji, którą wspierasz. Ważne jest, aby wiedzieć, jak zostaną wykorzystane Twoje darowizny i jaka część budżetu organizacji non-profit zostanie przeznaczona na programy charytatywne. Jedną z najbardziej przejrzystych organizacji non-profit, jakie znamy, jest organizacja charytatywna New Story, która oddziela wszystkie darowizny na programy budowy domów od wszelkich wydatków operacyjnych.

Świat się zmienił i dalej ewoluuje. Podczas gdy przyszłość w tym momencie wciąż pozostaje niepewna, innowatorzy na całym świecie przesunęli granice, że tak powiem, eskalując wczorajsze ograniczenia technologiczne, przełamując bariery i otwierając drzwi do nowych możliwości. Aby życie mogło bez przeszkód iść do przodu, podczas gdy my doświadczamy czegoś, co wydaje się być nową erą innowacji.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

The opinion of BeInCrypto staff in a single voice.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now