Cena IOTA (IOTA) wyłamała się ze spadkowej linii oporu i rosła w przyspieszonym tempie w ciągu ostatnich trzech dni.

Cena IOTA rośnie od 27 czerwca, kiedy to początkowo spadła do obszaru wsparcia na 2220 satoshi.

Przełamanie linii oporu

Dwa dni później cena otworzyła byczą świecę młota i następnego dnia wybiła się powyżej opadającej linii oporu i 50-dniowej średniej kroczącej (MA). Od tego czasu cena rośnie w przyspieszonym tempie, a wolumen również zyskuje na wartości.

Jednakże cena stoi w obliczu oporu 200-dniowej MA i utworzyła długi knot górny. Jeśli uda się go przekroczyć, najbliższy obszar oporu znajduje się na 2700 satoshi, czyli na szczycie, od którego zaczęła się spadkowa linia oporu.

Wykres IOTA dzięki Tradingview

Kryptowalutowy trader @CryptoNTez stwierdził, że cena IOTA zmierza w kierunku 2700 satoshi i uważa, że cena wkrótce osiągnie ten poziom. Cel ten pokrywa się również z naszym najbliższym obszarem oporu.

Źródło: Twitter

Krótkoterminowo możemy zauważyć, że cena wzrosła powyżej poziomu 0,5 Fib całego poprzedniego spadku i prawdopodobnie zmieniła go we wsparcie. Jednak cena osiągnęła teraz tymczasowy szczyt na poziomie 0,79 Fib.

Ruch od momentu wybicia przypomina pięciofalową formację Elliotta, która może zakończyć się na 2700 satoshi, czyli na wcześniej wspomnianym obszarze oporu.

Na wykresie RSI pojawia się niedźwiedzia dywergencja, więc później należy spodziewać się spadku.

Wykres IOTA dzięki Tradingview

IOTA/USD

Podobnie para IOTA/USD wzrastała w ciągu ostatnich pięciu dni. Cena odbiła się od obszaru wsparcia na 0,207 USD, a następnie przesunęła się powyżej 50 i 200-dniowych MA, które utworzyły byczy krzyż. Przeważnie oznacza to, że rozpoczął się trend wzrostowy.

Jeżeli IOTA będzie kontynuowała ruch w górę, to najbliższe poziomy oporu znajdzie na 0,255 USD i 0,295 USD.

Wykres IOTA dzięki Tradingview