Zobacz więcej

IOTA uruchamia beta smart kontrakty

2 mins
Aktualizacja Zerelik Maciej
Dołącz do Naszej Społeczności na Telegramie

W SKRÓCIE

  • Fundacja IOTA ogłosiła dziś wydanie swoich smart kontraktów w wersji beta.
  • Kontrakty te będą oferować wiele przydatnych funkcji zwiększających interoperacyjność.
  • W miarę upływu czasu, funkcjonalność IOTA Smart Contracts będzie się jeszcze rozszerzać.
  • promo

Fundacja IOTA ogłosiła dziś wydanie swoich smart kontraktów w wersji beta (Smart Contracts Beta). Oprócz tego ogłosiła także kilka innych ciekawych funkcji.

Beta smart kontrakty obejmują w pełni programowalne smart kontrakty, interoperacyjność między nimi i bardzo niskie lub zerowe opłaty. Inne to wybór języków programowania, kompatybilność z Ethereum Virtual Machine (EVM) oraz automatycznie generowany i weryfikowany kod boilerplate. Celem tych smart kontraktów jest też rozwiązanie niektórych problemów związanych ze skalowalnością i opłatami transakcyjnymi w przestrzeni kryptowalut.

Nowo wydana technologia Smart Contracts Beta jest wszechstronna i interoperacyjna z wyjątkowymi funkcjami, które uzupełniają obecny standard w branży ustanowiony przez jej poprzedników, takich jak Ethereum. Wyposażona jest w obsługę Ethereum Virtual Machine. Dlatego też użytkownicy mogą wybierać pomiędzy trzema językami programowania: Solidity, Rust i Go. To jeszcze bardziej zachęca do przeprowadzania testów. Ponadto, wersja ta jest wyposażona w smart kontrakty o zerowych opłatach. Potwierdza to zaangażowanie Fundacji w dwie fundamentalne zasady tej wschodzącej cyfrowej gospodarki – interoperacyjność i standaryzację.

Dzięki Smart Contracts Beta, IOTA oferuje użytkownikom po raz pierwszy możliwość tworzenia i wykonywania niestandardowych smart kontraktów w sieci bez ponoszenia opłat. Kontrakty te pozwalają też deweloperom na ustalenie własnych prowizji za ich wykonanie. To motywuje do zmniejszania opłat. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że o wykonanie smart kontraktu mogą konkurować różne łańcuchy.

IOTA Smart Contracts Beta wprowadza interoperacyjność i skalowalność

Kolejną unikalną cechą IOTA Smart Contracts jest jej interoperacyjność i skalowalność. Dzięki temu wszystkie smart kontrakty będą w stanie opakowywać aktywa na warstwę bazową poprzez wykorzystanie natywnej tokenizacji na księdze głównej. W związku z tym wszystkie kontrakty i cyfrowe aktywa opracowane w sieci IOTA są w pełni interoperacyjne i nie wymagają zaufanych przekaźników. Pozwoli to deweloperom dAppów cieszyć się nowymi, potężnymi możliwościami kompozycji. Wprowadzi również więcej możliwości dla użytkowników, którzy chcą zaangażować się w ekosystem.

Smart Contracts Beta zawiera jeszcze więcej niesamowitych funkcji. Jedną z nich jest Smart Contracts Schema. Pozwala ona na generowanie wielu standardowych sekcji formularzy smart kontraktów. Dzięki temu użytkownicy mogą teraz wprowadzać do nich własne funkcje. Dzięki temu, system automatycznie zainicjuje i przetestuje odpowiedni kod boilerplate. Według IOTA Foundation, narzędzie Schema działa obecnie na smart kontraktach Go i Rust. W miarę upływu czasu, funkcjonalność IOTA Smart Contracts będzie się jeszcze rozszerzać. Ponadto, będzie zawierać więcej wygodnych funkcji, takich jak automatycznie generowane biblioteki bazy kodowej klienta.

W oświadczeniu, współzałożyciel i prezes Fundacji IOTA, Dominik Schiener, powiedział:

Zintegrowaliśmy niektóre z definiujących cech IOTA – interoperacyjność, elastyczność, transakcje bez opłat – w mniejsze rozwiązanie kontraktowe dla nowej generacji. Jak wierzymy, stanie się ono standardem branżowym, gdy zostanie wydane na mainnet IOTA.

Najlepsze platformy dla krypto inwestorów | Kwiecień 2024

Trusted

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK
Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK
photo_mzerelik.jpg
Zerelik Maciej
Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.
READ FULL BIO
Sponsorowane
Sponsorowane