Sieć IOTA przygotowuje się do uruchomienia bardzo oczekiwanej pierwszej fazy modernizacji Chrysalis w sieci mainnet, znanej również jako IOTA 1.5.

Zgodnie z tweetem opublikowanym przez Fundację IOTA – organizację non-profit, która wspiera rozwój projektu, wstępna faza aktualizacji Chrysalis zostanie uruchomiona w sieci mainnet w przyszłym tygodniu.

Aktualizacja sieci 1.5 jest krokiem pośrednim, który przygotuje sieć do przejścia na Coordicide lub IOTA 2.0. Pierwsza faza aktualizacji Chrysalis ma na celu stworzenie lepszej wydajności, użyteczności i niezawodności obecnej sieci.

Aktualizacje te pozwolą sieci przetwarzać 1000 transakcji na sekundę i wprowadzą 10-sekundowy czas potwierdzenia. Użytkownicy będą mogli wysyłać i odbierać tokeny IOTA w znacznie krótszym czasie niż dotychczas.

Druga faza Chrysalis, planowana na kolejne miesiące 2020 roku, wprowadzi takie funkcje jak UTXO, transakcje atomowe i adresy wielokrotnego użytku.

Dla wielu osób w społeczności, przyszły tydzień będzie czasem, kiedy ich cierpliwość zostanie nagrodzona. Na początku tego roku, projekt został wstrzymany w związku z kompromisem zawartym na Trinity Wallet.

Dla tych, którzy są zainteresowani i chcą dowiedzieć się więcej, najnowszy wpis na blogu IOTA stanowi aktualizację niektórych z bardziej technicznych aspektów działań rozwojowych projektu.