IOTA osiąga obszar wsparcia i może zainicjować odbicie

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Główne wsparcie dla IOTA wynosi 0,21 USD, a główny opór to 0,30 USD.

  • Cena podąża za krótkoterminową, opadającą linią oporu.

  • IOTA/BTC osiągnął nową, najniższą cenę wszechczasów.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Cena IOTA spada od sierpnia i zbliża się do kluczowego poziomu wsparcia, który prawdopodobnie zapoczątkuje odbicie.

Jednak para IOTA/BTC właśnie osiągnęła nowy rekord wszechczasów i powinna nadal spadać.

Zakres notowań

Cena IOTA waha się obecnie między 0,21 a 0,30 USD i została odrzucona przez ten ostatni poziom w w dniu 27 października. Od tego czasu IOTA gwałtownie spada, osiągając dołek na 0,214 USD.

Obszar oporu to poziom 0,382 Fib całego ruchu wzrostowego, który rozpoczął się w marcu. Obszar wsparcia to poziom 0,618 Fib.

Wykres IOTA dzięki Tradingview

Kryptowalutowy trader @youngcryptowolf nakreślił wykres IOTA, stwierdzając, że spodziewa się pewnej konsolidacji, zanim cena ostatecznie wzrośnie.

Źródło: Twitter

Jak wskazano powyżej, cena jest bardzo blisko głównego obszaru wsparcia i po jego osiągnięciu może się odbić.

Przyszły ruch

Na krótkoterminowym wykresie 6-godzinnym widzimy, że IOTA podąża za opadającą linią oporu od dnia 27 września. Została ona wielokrotnie odrzucona.

Istnieje pewna bycza dywergencja rozwijająca się zarówno na RSI, jak i na MACD, co oznacza, że cena może wkrótce wybić się z tej linii oporu.

Ponieważ nie ma potwierdzenia tej dywergencji, to sensowne byłoby, gdyby cena ponownie spadła i zweryfikowała poprzedni obszar wsparcia przed ostatecznym wybiciem z linii oporu.

Dopóki cena jest poniżej tej linii, trend pozostaje niedźwiedzi.

Wykres IOTA dzięki Tradingview

IOTA/BTC

Wykres IOTA/BTC jest znacznie bardziej niedźwiedzi niż jego odpowiednik w USD. Cena spadła poniżej obszaru wsparcia na 2150 satoshi i jest teraz na najniższym poziomie wszechczasów (ATL).

Wskaźniki techniczne nie sugerują jeszcze zbliżającego się odwrócenia, lecz wręcz przeciwnie, oscylator stochastyczny właśnie uformował niedźwiedzi krzyż. Dlatego cena powinna wkrótce dalej spadać.

Wykres IOTA dzięki Tradingview

Konkluzja

Podczas gdy cena IOTA/USD zbliża się do ważnego obszaru wsparcia i może wkrótce się odbić, para IOTA/BTC spadła do fazy odkrywania ceny i nie wykazuje żadnych znaków odwrócenia.

Aby zapoznać się z poprzednią analizą Bitcoina przez BeInCrypto, kliknij tutaj!

Zastrzeżenie: handel kryptowalutami wiąże się z wysokim poziomem ryzyka i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Poglądy wyrażone w tym artykule nie odzwierciedlają poglądów BeInCrypto.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now