Instytucje w tydzień wlały na rynek 429 mln USD

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Inwestorzy instytucjonalni nadal alokują znaczne kwoty w kryptowaluty.

  • W zeszłym tygodniu wprowadziły na rynek około 430 mln dolarów.

  • Całkowite AUM sektora osiągnęło ATH na poziomie 15 mld dolarów.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Dane opublikowane przez CoinShares potwierdzają, że inwestorzy instytucjonalni nadal alokują znaczne kwoty w kryptowaluty. W zeszłym tygodniu instytucje wprowadziły na rynek około 430 mln dolarów. Ostatnie iwnestycje spowodowały, że całkowite zarządzane aktywa (AUM) wzrosły do ATH na poziomie 15 mld dolarów.

Rekordowe tygodnie inwestycji instytucjonalnych

Powołując się na dane od CoinShares, Reuters opublikował artykuł dot. wzrostu kryptowalutowych inwestycji instytucjonalnych w ciągu ostatnich miesięcy. Patrząc na dane w mikroskali, w tygodniu który zakończył się 7 grudnia na rynek wpłynęło 429 mln dolarów. Jest to drugi rekordowy tydzień. ATH zostało odnotowane miesiąc temu i wyniosło ok. 468 mln dolarów.

Największa część udziałów, bo aż 78% (336 mln dolarów) należy do firmy inwestycyjnej Grayscale. Wraz z ostatnimi inwestycjami, łączna wartość zarządzanych przez firmę aktywów wzrosła do 12 mld dolarów. Tylko w 2020 roku firma odnotowała wpływy w kwocie 4,3 miliarda dolarów. Jak można się domyślić, największy udział mają fundusze Bitcoinowe. W skali tygodnia przyciągnęły one prawie 335 milionów dolarów.

Adopcja wśród instytucji

Społeczność od lat zastanawiała się nad tym, czy lub kiedy inwestorzy instytucjonalni zaczną inwestować w kryptowaluty. Choć wcześniej były to tylko spekulacje, rok 2020 okazał się pierwszą znaczącą oznaką instytucjonalnej adopcji.

W tym roku Bitcoin był chwalony przez wybitne postacie takie jak Paul Tudor Jones III, czy Stan Druckenmiller. W kryptowaluty zaczęli wchodzić też giganci z Wall Street, m.in. fundusz Guggenheim.

Wg CoinShares całkowite AUM sektora osiągnęło ATH wynoszące 15 miliardów dolarów. Pomimo wejścia w branże ogromnych graczy, James Butterfill, strateg inwestycyjny w Digital Asset Manager, uważa, że branża jest tylko “na krawędzi instytucjonalnego przyjęcia”, i że to dopiero początek.

Na poziomie anegdotycznym, w oparciu o rozmowy z naszymi klientami w ciągu 2020 roku, obserwujemy zdecydowane przejście od pytań o charakterze spekulacyjnym do tych, które zaczynają się od słów takich jak, ‘Bitcoin jest tutaj, aby pozostać, proszę pomóc nam to zrozumieć’.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now