Instytucje wydają się dziwnie nieobecne podczas wahań Bitcoina

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Przy dużych wahaniach w obu kierunkach Bitcoin był ostatnio szczególnie niestabilny.

  • Wolumen kontraktów futures na bitcoiny spadł w ostatnich tygodniach.

  • Dane sugerują, że inwestorzy instytucjonalni nie są obecnie zainteresowani rynkiem.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Prawie każdy rynek na świecie oberwał, ponieważ koronawirus nadal powoduje bezprecedensowe zakłócenia w światowej gospodarce. Gdy handlowcy starają się znaleźć najbardziej opłacalny port dla swoich pieniędzy, zmienność rynków jest duża.

Wyjątkowo niestabilne Bitcoin i inne aktywa krypto dokonały w tym miesiącu bardzo mocnych ruchów. Co ciekawe, wygląda na to, że inwestorzy instytucjonalni w dużej mierze wycofali się z handlu bitcoinami podczas ostatnich ruchów cen.

Szalona jazda dla traderów Bitcoina

Po spędzeniu znacznej części na wzrostach w 2020 r., w lutym bitcoiny osiągnęły niemal 10 400 dolarów. Od tego czasu notujemy tendencję spadkową.

Jak poinformował BeInCrypto, zerwanie umowy między OPEC a Rosją w związku z coraz pogarszającą się pandemią koronawirusa spowodowało wyprzedaż ropy naftowej, co miało efekt domina na inne rynki. Bitcoin nie uniknął uderzenia. W dniach 12–13 marca kryptowaluta gwałtownie spadła w wyniku największego jak dotąd krótkoterminowego spadku. BTC na niektórych giełdach spadł poniżej 4000 dolarów.

Od tamtej pory cena odbiła się, a ostatnio Bitcoin kosztuje około 6650 USD. Niektórzy analitycy uważają, że ostatnie pakiety bodźców stymulujących z banków centralnych na całym świecie zainspirowały nową presję zakupową. Jednak, jak wcześniej informował BeInCrypto, wciąż dużo pieniędzy jest ulokowanych w stablecoinach. Sama kapitalizacja rynkowa walut cyfrowych, takich jak USDT i USDC, pokazuje w tej chwili, jak niepewni inwestorzy są w następnym ruchu Bitcoin.

Gdziekolwiek zmierza cena Bitcoina, jedną z godnych uwagi cech niedawnej zmienności jest to, jak nieobecni inwestorzy futures byli w trakcie ruchów. Jak zauważył szef działu badań TradeBlock, John Todaro, wolumen kontraktów futures na CME, zdecydowanie największy system obrotu dla instrumentów pochodnych Bitcoin, był znacznie niższy w stosunku do obrotu giełdami spot, niż zwykle.

Traderzy zazwyczaj lubią zmienność

Todaro zauważa, że ​​obroty na giełdach kryptowalut (spot) były najwyższe od czasu zmienności, która doprowadziła Bitcoin do prawie 14 000 dolarów w lipcu ubiegłego roku. Wolumen obrotu kontraktami futures na CME jest jednak zbliżony do najniższego poziomu w tym samym okresie.

Todaro pyta, czy inwestorzy instytucjonalni odpuścili ostatnie ekstremalne ruchy Bitcoina. Ponieważ grupa CME zezwala akredytowanym inwestorom na handel kontraktami futures na Bitcoiny, a większość instytucji nie miałaby możliwości handlu kryptowalutami w zasadniczo nieuregulowanym sektorze, wydaje się to słusznym wnioskiem.

Biorąc pod uwagę powszechną ostatnio zmienność na rynkach światowych, prawdopodobne jest, że osoby z kapitałem do handlu kontraktami futures na bitcoiny CME mają teraz pilniejsze interesy w innych krajach. Jak wcześniej informował BeInCrypto, wolumen kontraktów futures zwykle rośnie w czasach podwyższonej zmienności Bitcoina.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Dawid studiował dziennikarstwo we Wrocławiu. Chciał został ekspertem sportowym, ale zakochał się w nowych technologiach. Po raz pierwszy dowiedział się o kryptowalutach w 2015 roku, lecz zaczął o tym pisać w 2017. Dzisiaj skupia się głównie na wykorzystaniu technologii blockchain w nowych branżach.

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!