Infura, dostawca infrastruktury Ethereum, doznał tymczasowej awarii

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Infura, dostawca infrastruktury i narzędzi Ethereum, doznał poważnej przerwy w świadczeniu usług.

  • Problem spowodował opóźnienie w kanałach cen i spowodował, że różni eksploratorzy łańcucha bloków pokazywali sprzeczne informacje.

  • Problem dotyczył wielu giełd kryptowalut i spowodował, że duzi gracze, tacy jak Binance, tymczasowo wstrzymali wypłaty Ethereum.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

11 listopada 2020 r. – dostawca infrastruktury Ethereum, firma Infura, doznał dziś poważnej przerwy w świadczeniu usług.

Incydent, który początkowo został zgłoszony jako problem z samą siecią Ethereum, spowodował, że liczne giełdy kryptowalut, w tym Binance, Bithumb, Upbit i Crypto.com, zatrzymały wypłaty tokenów Ethereum i ERC-20.

CEO Binance, Changpeng Zhao (CZ), napisał na Twitterze: „Możliwe, że nastąpił podział łańcucha ETH w bloku 11234873. Etherscan i Blockchair pokazują dwa różne łańcuchy i dane po tym bloku. Zajmujemy się teraz, ale tymczasowo zamknęliśmy wypłaty. Fundusze są #SAFU ”.

Ostatecznie ustalono, że problem leży po stronie Infura, firmy obsługującej węzły Ethereum w imieniu wielu klientów. Podsumowując, błąd po stronie Infury spowodował, że różni badacze blockchain pokazali różne informacje.

Jeśli chodzi o firmę Infura, jej oficjalna witryna opisała ten problem jako „degradację usługi interfejsu API sieci ETH1 Mainnet”. Po ostatniej aktualizacji zespół Infura podobno zidentyfikował główną przyczynę i przygotowuje się do przywrócenia funkcjonalności usługi.

„Wprowadziliśmy dodatkowe możliwości online dla składników, których dotyczy problem i nadal staramy się wyszukiwać pierwotną przyczynę awarii. Trwają operacje odzyskiwania systemu ”
Źródło

Incydent spowodował, że wielu komentatorów zwróciło uwagę na niebezpieczeństwo polegania na jednej stronie przy tak ważnym zadaniu. Jeden z użytkowników Twittera żartobliwie nazwał Infurę „zdecentralizowanym pojedynczym punktem awarii”.

Raul Marcos, założyciel firmy doradczej Carbano, zajmującej się kryptowalutami, również powiedział na Twitterze: „Uwielbiamy rozmawiać o decentralizacji, ale Infura jest AWS ekosystemu Ethereum. Tysiące projektów wykorzystuje Infurę do pobierania danych z łańcucha bloków, w tym giełd i metamask ”.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

The opinion of BeInCrypto staff in a single voice.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now