Indie rozpatrują ustawę o zakazie kryptowalut w kraju

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Rząd centralny Indii dokonuje przeglądu kluczowych części ustawodawstwa, które mogłoby zakazać kryptowalut w kraju.

  • Kluczowe rozważania obejmowały to, czy zakazać kryptowalut całkowicie lub jak je regulować.

  • Bank centralny Indii wcześniej zakazał kryptowalut w 2018 roku, który został następnie odrzucony przez Sąd Najwyższy w 2020 roku.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Rząd centralny Indii dokonuje przeglądu kluczowych części ustawodawstwa, które mogłyby zakazać kryptowalut w kraju.

Sponsorowane

Sponsorowane

Wraz z organami regulacyjnymi i innymi zainteresowanymi stronami rząd zajmuje się trzema kluczowymi kwestiami. Po pierwsze, czy nałożyć całkowity zakaz na kryptowaluty w Indiach, czy też nie. Jeśli się na to nie zdecydują, następnym rozważaniem będzie to, w jaki sposób władze powinny je regulować. Wreszcie, zastanowią się również, które rodzaje działalności powinny być dozwolone, a które powinny być zniechęcane.

Ustawa Cryptocurrency and Regulation of Official Digital Currency Bill 2021 została wprowadzona wiosną, podczas sesji budżetowej indyjskiego parlamentu. Jednak z nieujawnionych powodów nie podjęto żadnych działań. Ponieważ rząd żmudnie przeczesuje ustawę klauzula po klauzuli, sytuacja najprawdopodobniej nie zostanie rozwiązana podczas nadchodzącej sesji monsunowej parlamentu. Rząd wcześniej rozważał zwołanie nowego panelu ekspertów w celu omówienia regulacji kryptowalutowych po podobnym panelu w 2017 roku.

Sponsorowane

Sponsorowane

Próby wprowadzenia zakazu przez RBI

W 2018 roku Reserve Bank of India (RBI) zabronił podmiotom regulowanym zajmowania się firmami i klientami związanymi z kryptowalutami. Po petycji od giełd kryptowalutowych w Indiach, Sąd Najwyższy uderzył w ten środek w marcu 2020 roku.

Chociaż nie jest to oficjalne orzeczenie, RBI wydał ostatnio nieformalny wniosek z tą samą intencją, co jego działanie w 2018 roku, aby kredytodawcy zerwali więzi z firmami kryptowalutowymi. To podobno wpłynęło na działanie niektórych giełd kryptowalutowych, takich jak WazirX. Jednak RBI niedawno wyjaśnił swoje oświadczenie, pozwalając przedsiębiorstwom prowadzić interesy z firmami kryptowalutowymi.

Giełdy kryptowalut w Indiach

W środku całej tej niepewności regulacyjnej, globalne giełdy kryptowalutowe wciąż rozważają, jak wejść na rynek indyjski. Podobno Kraken, Bitfinex i KuCoin rozpoczęły rozmowy, aby lepiej zrozumieć indyjski rynek i punkty wejścia. Podczas gdy jedna z giełd rozpoczęła już due diligence dla indyjskiej firmy, której rozważa przejęcie, dwie pozostałe wciąż rozważają swoje opcje. Rozważają, czy założyć własne filie w kraju, czy też kupić lokalną firmę.

Binance ustanowił precedens dla tej drugiej opcji, kupując WazirX w 2019 roku. Jednak najstarsza giegiełda kryptowalutowa w Indiach napotkała ostatnio pewne trudności. Oprócz problemów z pożyczkodawcami wspomnianymi powyżej, giełda niedawno zmagała się z rosnącym wolumenem z popytu na Dogecoina. Na dodatek, indyjski finansowy organ nadzoru Enforcement Directorate prowadzi obecnie dochodzenie w sprawie WazirX za rzekome ułatwianie prania pieniędzy.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Nick jest profesorem umiejętności komunikacji ustnej i specjalistą w dziedzinie nauki o danych w Budapeszcie na Węgrzech. Posiada tytuł magistra w dziedzinie analityki biznesowej. Jest stosunkowo spóźniony w dziedzinie kryptowalut i technologii blockchain, ale intryguje go ich potencjalne wykorzystanie gospodarcze i polityczne. Najlepiej można go opisać jako optymistycznego środkowo-lewicowego sceptyka.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz