Hype Ethereum rośnie w związku z boomem na DeFi i Bitcoin

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Ceny Ethereum są niedowartościowane, wciąż spadając o 72% w stosunku do rekordowych poziomów.

  • Vitalik Buterin twierdzi, że Ethereum to kompletny krajobraz finansowy, a nie tylko magazyn wartości.

  • Premiera ETH 2.0 jest już na horyzoncie i może spowodować wzrost cen do nowych szczytów.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Praktycznie cała uwaga w przestrzeni kryptowalut została poświęcona Bitcoinowi w zeszłym tygodniu, ponieważ wzrósł on do nowego szczytu w 2020 roku, napędzanego rozmachem po akceptacji płatności kryptowalutowych przez PayPal. Ethereum złapał małą falę tego szumu, ale analitycy uważają, że wciąż jest znacznie więcej miejsca na rozwój.

Ethereum zdołał zyskać tylko nieco ponad 4% od otwarcia tygodnia przy 380 USD. Na krótko osiągnął 400 dolarów 21 października, po czym gwałtownie się wycofał. Z drugiej strony Bitcoin wzrósł w tym tygodniu o ponad 1200 USD, przekraczając poziom 13200 USD, aby zarejestrować nowy szczyt w 2020 roku.

Jednak od początku roku ETH przewyższyło BTC dwukrotnie, a ten stały wzrost prawdopodobnie utrzyma się w przyszłym roku, wraz ze wzmocnieniem wskaźników technicznych, fundamentalnych i łańcuchowych.

Co więcej, Ethereum wciąż spada o 72% od swojego szczytu, podczas gdy Bitcoin jest teraz tylko o 35% tańszy od swojego rekordowego poziomu.

Moment budowania Ethereum

W 2020 roku pojawiło się kilka czynników, które pomagają utrwalić przekonanie, że Ethereum jest sam w sobie kompletnym ekosystemem finansowym, a nie tylko magazynem wartości lub zabezpieczeniem przed upadkiem fiat.

Założyciel Ethereum, Vitalik Buterin, zasugerował niedawno, że aktywa nie należy już nazywać „altcoinem”, ponieważ po prostu robi o wiele więcej dzisiaj niż pięć lat temu:

Według DeFi Pulse, obecnie w protokołach DeFi znajduje się rekordowe 9 milionów ETH. Stanowi to 8% całkowitej podaży i wzrost o ponad 200% od początku roku:

Zablokowane ETH w DeFi – DeFi Pulse

ETH jest wykorzystywane i inwestowane, aby generować więcej ETH i zdobywać nagrody w innych aktywach kryptowalutowych. Bitcoin jest w dużej mierze przechowywany w chłodni, ale ilość BTC tokenizowanych na Ethereum również wzrosła w tym roku o rekordowe kwoty.

Instytucjonalne fundusze inwestycyjne, takie jak Grayscale Investments, również obciążają ETH, ponieważ jest w dużej mierze postrzegany jako niedowartościowany. Obserwatorzy branży zwracali uwagę na tę „idealną burzę”, która może spowodować znacznie wyższe ceny Ethereum przed zamknięciem 2020 r.

Stacking ETH 2.0

Chociaż DeFi wpłynęło na ceny Ethereum w 2020r., nie miało żadnego zbliżonego wpływu, jaki wywarły ICO w 2017r. Kolejnym ważnym kamieniem milowym dla Ethereum jest długo oczekiwana premiera ETH 2.0 Phase 0, która została nazwana Beacon Chain.

Według wiodących deweloperów, zwolnienie umowy depozytowej jest nieuchronne, a geneza nowego łańcucha blokowego może nastąpić za kilka tygodni. Okazje do stackowania mogą nie pojawić się natychmiast, ale wielu inwestorów będzie trzymać się ETH do czasu, gdy Beacon Chain będzie działał płynnie, a stacking można wykonać jednym lub dwoma kliknięciami.

Może to być poważna zmiana gospodarcza, ponieważ tradycyjne finanse wciąż zawodzą na dużą skalę.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

The opinion of BeInCrypto staff in a single voice.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now