HTC ogłosiło aktualizację swojego smartfona blockchainowego EXODUS, aby poprawić UX. Obejmuje to integrację z SegWit i zdecentralizowanym finansowaniem (DeFi), a także obsługę notatek Stellar w celu poprawy bezpieczeństwa i przyspieszenia transakcji.

Jednym z najbardziej znanych przykładów aplikacji blockchain w smartfonach jest smartfon EXODUS, który został wydany w 2018 roku przez HTC, tajwańskiego producenta telefonów. Teraz, 29 kwietnia 2020 r., firma ogłosiła kilka nowych aktualizacji urządzenia.

Technologia Blockchain ma wiele zastosowań w różnych sektorach, od finansów po lotnictwo. Jedną z ciekawszych aplikacji jest jednak branża telefonii komórkowej.

Jeżeli blockchain zostanie szeroko zastosowany w rozwoju telefonów komórkowych, może to doprowadzić do szerszego wykorzystania tej technologii jako całości. Pod pewnymi względami EXODUS może być krokiem w tym kierunku, zwłaszcza dzięki najnowszym aktualizacjom.

Aktualizacje i integracje dla HTC EXODUS

Zgodnie z oficjalnym raportem HTC telefon EXODUS oferuje teraz integrację DeFi i obsługę SegWit za pośrednictwem FOTA (Firmware Over The Air). Mówi się, że te wysiłki poprawią jakość blockchaina dla konsumentów.

Ponadto integracja protokołu MakerDAO i Compound została udostępniona w nowej aktualizacji. Oba są krypto-natywnymi usługami dla otwartego systemu finansowego.

Nowy system pozwoli na stacking, pożyczanie i korzystanie z DAI, natywnego tokena MakerDAO. Użytkownicy będą również korzystać z portfela Zion wbudowanego w EXODUS, który jest wyposażony w funkcje obsługi wielu kryptowalut i przechowywanie klucza prywatnego.

Zapobieganie utracie transakcji i zwiększone bezpieczeństwo

Aby zapobiec utracie funduszy, EXODUS obsługuje teraz notatkę Stellar. Działa to poprzez włączenie komunikatów do transakcji blockchain przeprowadzanych przez sieć. EXODUS ma teraz także zwiększoną szybkość IBD i nie będzie akceptować transakcji przychodzących podczas procesu.

Wyszukiwanie adresów URL jest teraz dozwolone w centrum dApp i dodano stronę bezpieczeństwa Google. Te zmiany, zdaniem HTC, mają ulepszyć UX EXODUS-a.

Główni gracze implementują teraz Blockchain

HTC nie jest jedynym deweloperem telefonów komórkowych, który skorzystał z technologii blockchain. Na przykład Samsung zintegrował szereg funkcji blockchain z nowym telefonem Samsung Galaxy s10. Funkcje te obejmują dostęp do dApp i wbudowany zimny portfel.

Pundi Xphone to kolejna popularna opcja, w której każdy telefon działa jako węzeł w Pundi X Blockchain. Na początku ma zostać wydanych 5000 telefonów. Istnieją plany licencjonowania oprogramowania telefonu. Oznacza to, że praktycznie każdemu telefonowi można natychmiast nadać funkcje blockchain.

Wszystko to pokazuje, że blockchain znajduje zainteresowanie w branży telefonów komórkowych. Jeśli rozwój ten będzie kontynuowany, blockchain może stać się standardem branżowym, z różnymi możliwościami wykorzystywanymi na całym świecie.