Halving, rynki i bezpieczne przystanie. Wywiad z Michaëlem van de Poppe

Udostępnij artykuł

Wiele osób obawia się, że koronawirus i spowodowana nim globalna niestabilność doprowadzą do ogromnej recesji gospodarczej. Rozmowa w BeInCrypto z Michaëlem van de Poppe, traderem z Amsterdamu i szanowanym analitykiem z Twittera (@CryptoMichNL), o towarach jako bezpiecznej przystani oraz konsekwencjach następnej połowy Bitcoina.

 

BeInCrypto: W swoim opisie na Twitterze wspominasz, że jesteś pasjonatem pokera. Z pewnością jesteś w dobrym towarzystwie, ponieważ wielu profesjonalnych graczy przeszło ostatnio na handel. Gdzie widzisz podobieństwa między tymi dwiema domenami?

 

Michaël van de Poppe: Myślę, że dotyczą zarówno zarządzania portfelem i ryzykiem, jak i prawdopodobieństwem. W pokerze musisz zarządzać kapitałem, aby uzyskać trwały zwrot z inwestycji (ROI). Rynek krypto jest podobny do naszego bankrolla w pokerze i konieczne jest odpowiednie zarządzanie ryzykiem.

Kopnięcie adrenaliny jest również takie samo. Dobra ręka w pokerze daje podobne uczucie co naprawdę fajna transakcja. Jest tak naprawdę wiele rzeczy, które są podobne w pokerze i handlu.

BeInCrypto: Oprócz kryptowalut, radzisz kupować towary. Przy całej globalnej niepewności, częściowo z powodu  koronawirusa, wielu doświadczonych inwestorów przybyło na rynek złota. Czy uważasz, że złoto może utrzymać swoją cenę, czy też jest już przewartościowane?

 

Michaël van de Poppe: Myślę, że jest to właściwie niedoceniane. Jeśli porównasz rynek złota z rynkami indeksowymi, zobaczysz, że złoto jest w rzeczywistości w okolicach najniższego punktu w ciągu ostatnich 60 lat, więc wycena złota w porównaniu do indeksu jest w rzeczywistości bardzo niska.

W porównaniu ze złotem srebro jest również najniższe w historii, więc uważam, że rynki towarowe są niedowartościowane, podczas gdy rynki indeksowe są zawyżone.

Przy obecnym spowolnieniu gospodarczym i globalnej niestabilności wolę trzymać towary takie jak złoto, platynę i srebro, a nie akcje. Ale jestem również uparty w kwestii kryptowalut, ponieważ uważam, że może to być jeden z największych zysków w okresie spowolnienia gospodarczego.

 

BeInCrypto: W jednym z ostatnich tweetów porównałeś srebro względem Nasdaq, na co niektórzy odpowiedzieli, że srebro wygląda dokładnie jak shitcoin. Jakie jest twoje zdanie na ten temat?

Michaël van de Poppe: Zdecydowanie wygląda jak shitcoin, ale ludzie powinni zdawać sobie sprawę z tego, co tak naprawdę pokazuje wykres.

Wykres przedstawia dane dotyczące wyceny srebra w porównaniu do rynków akcji, w tym przypadku Nasdaq. Pokazuje, że jest mocno niedowartościowany, choć w 2011 r. Wykres pokazuje przeszacowanie, w którym srebro osiągnęło najwyższy w historii poziom. Wykres mówi mi, że nasze rynki akcji są znacznie zawyżone. W związku z tym spodziewam się poważnego spowolnienia gospodarczego, w którym towary zapewnią bezpieczną przystań i zaczną rosnąć w cenie. 

 

BeInCrypto: Nagrody dla kopaczy Bitcoina zostaną wkrótce zmniejszone o połowę. W poprzednich dwóch przypadkach halving wywołał ogromne wzrosty. Czy myślisz, że zobaczymy podobny wpływ w maju?

 

Michaël van de Poppe: Nie sądzę, abyśmy mieli natychmiastowy wpływ. Przed wydarzeniem możemy mieć niewielki i krótkotrwały wzrost, ponieważ inwestorzy chcą kupować pogłoski i sprzedawać fakty. To samo widzieliśmy w 2016 roku, ale rzeczywisty efekt nastąpi dopiero po halvingu.

 

BeInCrypto: Istnieje wiele prognoz dotyczących cen, które Bitcoin ostatecznie osiągnie w ciągu najbliższych dwóch lat. Czy chcesz stworzyć własną prognozę?

 

Michaël van de Poppe: Myślę, że do końca 2022 r. Cena jednego Bitcoina powinna wynosić od 75 000 do 125 000 USD, w zależności od wyceny dolara amerykańskiego.

 

BeInCrypto: Dziękuję za wywiad.

Michaël van de Poppe: Nie ma problemu. Również dziękuję

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Michał posiada wykształcenie prawno-ekonomiczne. Od początku kariery zawodowej związany z technologią Blockchain. Swoje doświadczenie zdobył współpracując z kilkoma europejskimi startupami kryptowalutowymi.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now