Hakerzy uderzają w Departament Zdrowia i Opieki Społecznej USA

Udostępnij artykuł

Amerykański Departament Zdrowia i Opieki Społecznej doznał naruszenia bezpieczeństwa i wycieku danych w niedzielę wieczorem.

Ponieważ USA nadal zmagają się z szybko rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa, nieznana grupa hakerska przeprowadziła atak na Departament Zdrowia i Opieki Społecznej (US Department of Health and Human Services). Atak miał miejsce w niedzielę wieczorem, ale nasilił się w poniedziałek. Urzędnicy administracji stwierdzili, że trwa dochodzenie w sprawie ataków.

Urzędnicy zaprzeczyli sugestiom, że atak został zarządzony przez obce mocarstwo. Zauważyli, że incydent był agresywny, choć stosunkowo konwencjonalny.

Naruszenie wydaje się próbą wykrycia słabych punktów sieci i potencjalnej próby infiltracji systemu poczty e-mail departamentu. Jednak z powodu słabego maskowania atak szybko wywołał alarmy, szczególnie przez zwiększoną czujność spowodowaną koronawirusem.

Oryginalne doniesienia o incydencie pochodziły z Białego Domu, a urzędnicy twierdzili, że atak mógł zostać rozpoczęty przez Iran. Wielu uważa, że ​​arabski kraj mógł chcieć zemsty za atak amerykańskich dronów lub sankcje nałożone na kraj.

Jednak eksperci ds. Cyberbezpieczeństwa uważają, że atak był inny niż typowy dla hakerów z Iranu w przeszłości. Sekretarz Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej Alex M. Azar II ujawnił, że atak zakończył się niepowodzeniem z powodu silnych barier.

Jednak incydent ten zaalarmował niektórych wyższych urzędników, podkreślając, że długo ignorowane sieci mogą mieć kluczowe znaczenie w walce z koronawirusem.

Urzędnicy ujawnili, że dochodzenie jest we wstępnej fazie i mogą wskazywać na wielu podejrzanych, z których nie wszyscy to obcokrajowcy.

W tej chwili eksperci i urzędnicy wciąż próbują zbadać atak, jednocześnie przygotowując się na dodatkowe, potencjalnie poważniejsze ataki i zagrożenia.

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Dawid studiował dziennikarstwo we Wrocławiu. Chciał został ekspertem sportowym, ale zakochał się w nowych technologiach. Po raz pierwszy dowiedział się o kryptowalutach w 2015 roku, lecz zaczął o tym pisać w 2017. Dzisiaj skupia się głównie na wykorzystaniu technologii blockchain w nowych branżach.

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!