Przedwczoraj miał miejsce jeden z największych ataków hakerskich w 2020 roku. Popularna giełda z siedzibą w Singapurze – KuCoin, padła ofiarą hakerów. W wyniku ataku straciła cyfrowe aktywa o wartości 150 mln dolarów. Przestępcy rozpoczęli już pranie skradzionych funduszy.

Jak hakerzy KuCoin piorą skradzione środku?

W dniu 27 września, CTO firmy Hudson Rock – Alon Gal opublikował tweeta, w którym stwierdził, że hakerzy KuCoin rozpoczęli już proces prania skradzionych środków. Według Gala, wykorzystują oni w tym celu zdecentralizowaną giełdę Uniswap.

Przy pomocy Uniswapa, hakerzy zaczęli już zamieniać mało popularny w dzisiejszych czasach token OCEAN  na Ethereum (ETH). Kontrakt został już zatrzymany przez zespół projektu, aby chronić posiadaczy tokenów.

Włamanie na KuCoin

KuCoin doświadczył naruszenia bezpieczeństwa w dniu 26 września, ze względu na wyciek kluczy prywantych gorących portfeli. W wyniku włamania, singapurska giełda straciła 150 mld dolarów w Bitcoinie (BTC), Ethereum (ETH) oraz innych tokenach ERC-20.

Według CTO Bitfinexa i Tethera – Paolo Ardoino, Tether zamroził już 30 mln USDT, które są powiązane z hakiem.

Jak podał CEO KuCoina Johnny Lyu, wszelkie straty zostaną pokryte dzięki funduszowi ubezpieczeniowym giełdy.

Jeśli jakikolwiek fundusz użytkownika zostanie dotknięty tym incydentem, będzie on całkowicie pokryty przez KuCoin i nasz fundusz ubezpieczeniowy.