Hakerzy KuCoin piorą środki za pomocą mieszarki TornadoCash

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Hakerzy KuCoin zaczęli przenosić skradzione fundusze do mieszarki monet - usługi, która zaciera ślady i ukrywa pochodzenie funduszy.

  • Haker wysłał łącznie około 3000 ETH (1,25 mln dolarów) w partiach po 100 ETH do miksera TornadoCash.

  • W momencie pisania tego artykułu w portfelu złodzieja nadal znajduje się 8517 ETH.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Hakerzy, którzy we wrześniu ukradli około 200 milionów dolarów z singapurskiej giełdy kryptowalut KuCoin, zaczęli przenosić skradzione fundusze do mieszarki monet – usługi, która zaciera ślady i ukrywa pochodzenie funduszy.

Środki skradzione z KuCoin przeniesione do miksera kryptowaluy

Transfer środków zauważył Larry Cermak, dyrektor ds. badań w The Block. Podzielił się tą wiadomością na twitterze. Haker wysłał łącznie około 3000 ETH (1,25 mln dolarów) w partiach po 100 ETH (41 600 dolarów) do TornadoCash, miksera monet opartego na sieci Ethereum.

Cermak stwierdził, że nie jest to pierwszy raz, kiedy haker przenosi fundusze do TornadoCash. Wg. specjalisty, już wcześniej robił dokładnie to samo za pomocą innych adresów.

Podczas ataku hakerskiego na KuCoin, przestępca ukradł miliony dolarów w Ethereum i innych tokenach ERC-20. Następnie przystąpił do konwersji środków na ETH za pomocą zdecentralizowanej giełdy Uniswap i Kyber. Skradzione ETH zostało później rozesłane na wiele portfeli.

Zacieranie śladów

Przeniesienie skradzionych środków do TornadoCash pokazuje, że haker aktywnie próbuje wyprać fundusze i zamaskować ich prawdziwe pochodzenie. Prawdopodobnie robi to po to, aby przenieść środki na scentralizowaną platformę i spieniężyć je, pozostając anonimowym.

Cermak dodał jednak, że biorąc pod uwagę ilość środków przesłanych do TornadoCash oraz ilość ETH w portfelach hakera, istnieje szansa, że haker pozostawi jakieś ślady, a tym samym ułatwi pracę organom ścigania.

Wygląda na to, że po przeniesieniu 1.25 mln dolarów do mieszarki, haker zaprzestał prania. W momencie pisania tego artykułu w jego portfelu nadal znajduje się 8517 ETH, które są warte ponad 3,5 miliona dolarów. Warto zauważyć, że skradzione fundusze są przechowywane też pod innymi adresami.

Po hacku KuCoina, kilka mniejszych projektów zamroziło lub unieważniło skradzione fundusze, aby uniemożliwić hakerowi ich wypranie. Na przykład, protokół Ocean Protocol zatrzymał kontrakt OCEAN, zapobiegając wypraniu 21 mln tokenów o wartości ponad 8.6 mln dolarów.

 

 

 

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now