Grudniowa sprzedaż przedmiotów NFT opiewa na 9 milionów dolarów

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Rynek dzieł sztuki NFT odnotował w zeszłym miesiącu sprzedaż prawie 9 milionów dolarów.

  • Wielu artystów głównego nurtu zaczęło używać NFT do dystrybucji swoich prac, na przykład grafik Beeple.

  • NFT oznacza niepodzielny, niezamienny oraz unikalny token, reprezentujący wartość.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Niezamienialne tokeny (NFT) cieszą się ostatnio dużym zainteresowaniem. W grudniu 2020r. sprzedano grafiki oparte na NFT o wartości ponad 8,9 miliona USD.

Według nonfugible.com, strony internetowej, która śledzi historię rynku NFT. Liczba ta oznacza ogromny wzrost o 2,6 miliona USD w stosunku do poprzedniego miesiąca w całkowitej sprzedaży.

Wzrost sprzedaży zbiegł się w czasie ze znacznymi wzrostami cen zarówno Bitcoina, jak i Eteru, możliwego katalizatora, który mógł spowodować ten wzrost.

Tylko w ostatnim miesiącu sprzedano prawie 70 000 dzieł sztuki NFT. Średnia cena wyniosła 128,81 USD, ponad czterokrotność całkowitej średniej ceny w historii NFT, która obecnie wynosi poniżej 30 USD.

Nastąpił również wzrost przyjęcia w tokenach i platformach opartych na Ethereum, takich jak Zdecentralizowane Finanse (DeFi). NFT w dużej mierze zajęły tylne miejsce DeFi w przestrzeni blockchain.

Te tokeny reprezentują unikalny zasób, którego nie można dowolnie wymieniać i mogą reprezentować różne przedmioty. Między innymi takie jak nieruchomości, zapasy, przedmioty do gier, cyfrowe kolekcje lub dzieła sztuki.

Zaangażowani artyści głównego nurtu

Niewymienialne dzieła sztuki zyskują na popularności, a wielu artystów głównego nurtu wydaje wersje swoich prac jako NFT. Jeden konkretny artysta, Beeple, grafik wizualny, czasami tworzy dziwaczne krajobrazy. Wykorzystuje w nich takie postacie jak Pikachu, Buzz Lightyear czy Kim Jung Un.

Beeple niedawno sprzedał swoją kolekcję z 2020 roku, która zawierała cyfrową kopię 1/1 każdego wykonanego przez siebie dzieła graficznego. Codziennie tworzy nową grafikę. Ta wyjątkowa kolekcja została sprzedana za rekordowe prawie 800 000 dolarów.

Fakt, że artyści głównego nurtu angażują się w przestrzeń kryptowalut, a wielkość sprzedaży rośnie, jest mocnym wskaźnikiem tego, dokąd zmierza rynek, zwłaszcza jeśli ceny Bitcoina i Eteru nadal rosną.

Co to są NFT?

Tokeny niewymienialne dają inne możliwości niż standardowe kryptowaluty. W przypadku kryptowalut takich jak Bitcoin, 1 BTC można dowolnie zamieniać na dowolny inny 1 BTC, a wartość pozostałaby taka sama.

W przypadku NFT, takiego jak numerowana jednostka artystyczna, dzieło sztuki 1/1 nie może zostać wymienione na ten sam utwór czy dzieło, ponieważ inny taki sam nie istnieje.

Ramy te można zastosować do różnych pozycji i klas aktywów. Na przykład w branży nieruchomości tokeny NFT mogą reprezentować część mieszkania. W grach token może stanowić rzadką broń dla bohatera.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Harrison jest analitykiem, reporterem i głównym specjalistą w BeInCrypto z siedzibą w Tel Awiwie w Izraelu. Harrison jest zaangażowany w przestrzeń kryptowalut od końca 2016 roku i jest pasjonatem technologii zdecentralizowanej księgi rachunkowej oraz jej potencjału.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now