Grayscale Investments to firma kryptograficzna, która robi rzeczy według książki. W rezultacie nadal pozyskuje organy regulacyjne, ostatnio dzięki swojemu funduszowi Greyscale Ethereum Trust.

Grayscale ogłosił, że jego fundusz Ethereum Trust (ETHE) stał się firmą raportującą SEC, tuż po złożeniu wniosku od 2 października. Bitcoin Trust Grayscale osiągnął ten sam status na początku 2020r.

Cena ETH była wyższa podczas tego wydarzenia, zyskała prawie 6% do 394 USD w wyniku wzrostu na szerszym rynku kryptowalut. Teraz, gdy Ethereum Trust ma status sprawozdawczy SEC, jego akcje zostały zarejestrowane zgodnie z ustawą o giełdzie papierów wartościowych z 1934r. a teraz, gdy jest to oficjalne, fundusz Grayscale Ethereum Trust będzie regularnie składał do SEC raporty, w tym raporty kwartalne i roczne, wszystkie co dobrze wróży interesom inwestorów instytucjonalnych.

Wczesna płynność ETHE

Teraz, gdy Greyscale Ethereum Trust uzyskał ten status regulacyjny, może służyć jako katalizator dla kapitału instytucjonalnego. Jako spółka raportująca SEC, trust nie podlega już długim okresom zawieszenia, które wcześniej wiązały kapitał inwestora na 12 miesięcy. Może to przeszkodzić w strategiach handlu funduszami hedgingowymi, ponieważ wyrafinowani inwestorzy chcą uzyskać dostęp do płynności i łatwiej wchodzić i wychodzić z aktywów. Ten okres blokady został teraz skrócony do sześciu miesięcy, dając inwestorom to, co Grayscale określa jako „możliwość wcześniejszej płynności”.

Źródło: Twitter

Presja cenowa?

Krótsze okresy blokady mogą być mieczem obosiecznym w cenie ETH. Z jednej strony może przyciągnąć więcej pieniędzy z funduszu hedgingowego i przyciągnąć innych dużych inwestorów, którzy potrzebują krótkoterminowej płynności. Z drugiej jednak strony, teraz, gdy okres blokady został skrócony o połowę, inwestorzy mogą również wyjść wcześniej. Jak może to wpłynąć na cenę ETH, jeszcze nie wiadomo. Pytanie, które Arcane Research zadawało w lutym 2020r., kiedy okres utrzymywania Ethereum Trust trwał jeszcze 12 miesięcy.

Źródło: Arcane Research

Cena ETH

Według danych CoinMarketCap cena ETH wzrosła o blisko 12% w ciągu ostatnich siedmiu dni, co przewyższa zyski Bitcoina o 8,5% w tym samym okresie. Byki z ETH mają nadzieję, że druga co do wielkości kryptowaluta dopiero zaczyna się w tym cyklu, co byłoby dobre dla emerytowanego wojownika MMA Bena Askrena, który jest bykiem Bitcoinowym, a także posiada „dużo” Ethereum.

Źródło: Twitter

12 października szersze zyski na rynku kryptowalut idą w ślad za wzrostem indeksu S&P 500, podsycając argument, że istnieje ścisła korelacja między Bitcoinem a akcjami.