Grayscale sprzedaje ponad 9 milionów XRP po oskarżeniu przez SEC

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Grayscale, jeden z największych zarządzających aktywami cyfrowymi, sprzedał ponad 1/3 swojego udziału w XRP.

  • Nastąpiło to po ogłoszeniu zarzutów przez SEC przeciwko Ripple Labs i jego dwóm dyrektorom.

  • SEC obciąża Ripple sprzedażą niezarejestrowanych papierów wartościowych o wartości ponad 1 miliarda dolarów.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Grayscale, jedna z największych firm zarządzających aktywami cyfrowymi, zarządzająca kryptowalutami o wartości 10 miliardów dolarów, podjęła decyzję o jej przyszłości z XRP.

W następstwie oficjalnych zarzutów Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wobec Ripple Labs i jego dwóch dyrektorów, Grayscale zdecydowała się sprzedać ponad jedną trzecią swoich udziałów w XRP.

Ten zrzut w wysokości 9,18 miliona XRP miał miejsce 29 grudnia, podążając za wskazówkami wielu innych giełd i firm, które niedawno zdecydowały się wycofać i usunąć Ripple ze swojej listy.

Grayscale ma pozwolenie na sprzedaż papierów wartościowych

Istnieje bardzo duża różnica między Grayscale a wieloma giełdami międzynarodowymi, które zdecydowały się usunąć XRP. Grayscale jest w pełni regulowana przez SEC.

Grayscale jest przeznaczona dla inwestorów instytucjonalnych i akredytowanych. To oznacza, że firma musi być w pełni zgodna z przepisami, aby prowadzić działalność. Jako firma działająca zgodnie z SEC, Grayscale nie powinna mieć żadnych problemów prawnych ze sprzedażą XRP. Nawet jeśli zostanie to uznane za papier wartościowy.

W związku z tym wydaje się, że Grayscale zdecydowała się na usunięcie XRP z innych, nieregulacyjnych powodów.

Grayscale ostatnio przyspieszyła swoją działalność, dodając miliardy dolarów w kryptowalutach do swoich sald w ciągu kilku tygodni. Ten zwiększony wzrost w połączeniu z dużą sprzedażą XRP wskazuje, że fundusz może nie przewidywać silnej przyszłości XRP.

Ripple i XRP stwarzają kłopoty

Brad Garlinghouse, obecny dyrektor generalny Ripple Labs, podtrzymuje swoje przekonanie. XRP należy postrzegać jako walutę cyfrową w taki sam sposób, jak Bitcoina i Ethereum, ale SEC ma inne zdanie.

Istnieje wiele faktów, które potencjalnie obalają stwierdzenie Garlinghouse. Według SEC, Ripple generuje znaczną część swoich przychodów ze sprzedaży XRP klientom.

SEC twierdzi, że Ripple i niektórzy z jego dyrektorów sprzedali niezarejestrowane papiery wartościowe o wartości ponad 1 miliarda dolarów, co może zrujnować firmę Ripple i kryptowalutę XRP, jeśli oskarżenie zostanie podtrzymane. Teraz nawet giełdy, które oferowały sprzedaż Ripple w USA, takie jak Coinbase, są również pozywane za sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Harrison jest analitykiem, reporterem i głównym specjalistą w BeInCrypto z siedzibą w Tel Awiwie w Izraelu. Harrison jest zaangażowany w przestrzeń kryptowalut od końca 2016 roku i jest pasjonatem technologii zdecentralizowanej księgi rachunkowej oraz jej potencjału.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now