Grayscale Investments uruchomiło w USA ogólnokrajową kampanię reklamową skoncentrowaną na kryptowalutach i mającą na celu przyciągnięcie większej liczby osób do kryptosfery.

W piątek założyciel Grayscale, Barry Silbert, ogłosił rozpoczęcie kampanii na Tweeterze:

Jesteś gotowy? Krajowa kampania @Grayscale wystartuje w przyszłym tygodniu reklamą telewizyjną w CNBC, MSNBC, FOX i FOX Business. Zamierzamy dostarczyć kryptowaluty masom.

Na dzień dzisiejszy kampania jest aktywna, a oficjalne konto Grayscale wyświetla jedną z reklam:

Reklama wywołała możliwą do przewidzenia falę krytyki ze strony kryptowalutowego Twittera, a wielu wyrażało pewien stopień rozczarowania.

Podstawowym zarzutem było to, że reklama nie wspomina właściwie o Bitcoinie. Inną kwestią sporną było to, że zawiera ona głos lektora, który wielu osobom wydawał się trudny do zrozumienia.

Ale kampania spotkała się również z bardziej pozytywnymi reakcjami, skoncentrowanymi na szerszej perspektywie. Założyciel BlockWorks Group, Jason Yanowitz, wprost uznał to za preludium do wielkiego tygodnia dla Bitcoina:

Kampania pojawia się w następstwie oświadczenia, że Grayscale zarządza aktywami o wartości ponad 5,5 miliarda USD, oraz że firma nawet niedawno złożyła wniosek o przyznanie jej funduszu zaufania Ethereum, aby stać się firmą raportującą SEC.

Jaka jest Twoja opinia o reklamie? Dajcie nam znać w komentarzach.