Grayscale Investments właśnie ogłosiła kolejny kwartalny występ gangbustera.

Firma w raporcie dotyczącym inwestycji w cyfrowe aktywa za trzeci kwartał, ujawniła, że ​​w tym okresie zgromadziła w swoich kasach ponad 1 miliard dolarów. Jak zwykle większość kapitału, czyli 84%, pochodziło od inwestorów instytucjonalnych, z których lwią część stanowiły fundusze hedgingowe.

Z 1,05 miliarda dolarów, które wpłynęły na produkty Grayscale, średnia tygodniowa inwestycja w fundusz firmy Bitcoin Trust wynosiła 55,3 miliarda dolarów. Grayscale stała się gigantem i obecnie nadzoruje 5,9 miliardów dolarów w zarządzanych aktywach (AUM).

Fundusze hedgingowe znalazły więcej powodów, by inwestować w Ethereum Trust po tym, jak ogłosiła, że ​​właśnie stała się spółką raportującą SEC. W ten sposób firma może zaoferować inwestorom krótsze okresy blokady, co dałoby wyrafinowanym inwestorom, takim jak fundusze hedgingowe, dostęp do większej płynności.

Grayscale przewyższyła własne wyniki kwartalne, a najnowsze wyniki stanowią trzeci z rzędu rekord firmy.

Od początku roku do Grayscale wpłynęło ponad 2,4 miliarda dolarów, czyli ponad dwukrotnie więcej niż skumulowana kwota, jaką przyciągnęła w okresie sześciu lat poprzedzających 2019 rok. Firma ma po swojej stronie dynamikę. Podział na III kwartał przedstawiał się następująco:

Źródło: strona Grayscale

Grayscale w czołówce

Przy cenie Bitcoina powyżej 11000 USD, niektórzy inwestorzy znajdują więcej powodów, by być optymistami, jeśli chodzi o trajektorię cen BTC.

Oprócz Grayscale inne podmioty notowane na giełdzie, które również kupują Bitcoiny, to MicroStrategy, Jack Dorsey’s Square i inne. Coin98 Analytics podaje, że istnieje ponad 10 spółek notowanych na giełdzie, których ekspozycja na BTC przekracza 6 miliardów dolarów, czyli 600 000 Bitcoinów.

Tymczasem w ostatnich dniach Stone Ridge, firma zarządzająca aktywami, która nadzoruje 10 miliardów dolarów w AUM, przelała ponad 100 milionów dolarów na Bitcoiny. Jeśli chodzi o inwestora detalicznego, były zawodowy rowerzysta Lance Armstrong najwyraźniej zagłębia się w przestrzeń.

Rokujące fundamenty

Rzeczywiście, ponieważ cena Bitcoina przekracza 11000 USD, ale nie osiąga poziomu 12000 USD, podstawy wydają się być coraz silniejsze.

Glassnode zwraca uwagę w tweecie, że „akumulacja od miesięcy wykazuje stałą tendencję wzrostową”, wskazując, że 14% podaży BTC znajduje się w tak zwanych „adresach akumulacji”. Są to hodlerzy, którzy jeszcze nie wydali swojego Bitcoina.

Tymczasem hashrate Bitcoin w ostatnich dniach osiągnął nowy rekord wszech czasów. Według Arcane Research średni hashrate z siedmiu dni przekroczył 140 EH/s.

To prawie 40% więcej niż w przypadku, gdy hashrate oscylował na początku 2020 roku. Nadchodzące tygodnie pokażą, czy te zwyżkowe fundamenty przełożą się na cenę do końca roku, jak niektórzy przewidują.