Górnicy z Chin sprzedają swoje koparki

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Górnicy BTC z chińskich regionów Mongolii Wewnętrznej, Syczuanu i innych zaczynają wyprzedawać swoje koparki.

  • Wyprzedaż ma związane z niedawnymi ograniczeniami nałożonymi na górników kryptowalut.

  • Stany Zjednoczone przygotowują plany pobudzenia działalności górniczej w regionie, jednak w sposób bardziej zrównoważony

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Górnicy BTC z chińskich regionów Mongolii Wewnętrznej, Syczuanu i innych zaczynają wyprzedawać swoje koparki, aby nie narazić się na przekroczenie prawa.

Sponsorowane Sponsorowane

Zgodnie z sobotnim wpisem na Twitterze chińskiego dziennikarza Wu Blockchain, na stronie e-commerce Xianyu, która jest uważana za największą w kraju internetową platformę handlu używanymi towarami, wystawiono na sprzedaż liczne urządzenia do wydobywania kryptowalut.

Chińskie władze podejmują politykę zerowej tolerancji dla działań związanych z wydobywaniem kryptowalut, szczególnie tych zasilanych węglem i paliwami kopalnianymi. Rosnące obawy o środowisko skłoniły organy regulacyjne do zaostrzenia restrykcji wobec górników w regionie. Zwłaszcza Mongolia Wewnętrzna, która w tym miesiącu zawiesiła wszystkie operacje związane z kopaniem kryptowalut. Władze Mongolii Wewnętrznej stwierdziły, że celem tej decyzji było dostosowanie się do wytycznych Pekinu dotyczących efektywności energetycznej.

Sponsorowane Sponsorowane

Chiny kontrolują aż 66% hashratu Bitcoina, a zużycie energii zawsze było źródłem obaw chińskich regulatorów. Kraj ten naciskał na górników, aby zmniejszyli skalę działalności jeszcze w 2019 roku. Jednak obecne plany ograniczenia działalności górniczej pokazują, że negocjacje nie wchodzą już w grę.

Chiny tracą swoją górniczą dominację

Podczas gdy obostrzenia nałożone na chińskich górników mogą zrównoważyć zdrową działalność miningową w perspektywie krótkoterminowej, ruch ten został uznany za negatywny, jednak konieczny dla prawdziwej decentralizacji. Inni gracze z pozostałych regionów muszą teraz wykorzystać tę sytuację, aby wkroczyć do gry.

Stany Zjednoczone przygotowują plany pobudzenia działalności górniczej w regionie, jednak w sposób bardziej zrównoważony. Potwierdza to spotkanie pomiędzy Elonem Muskiem, Michaelem Saylorem i najważniejszymi kopalniami Bitcoina w Ameryce Północnej.

W rzeczywistości podstawowym problemem jest wykorzystanie nieczystej energii do wydobywania Bitcoina. Trwające obostrzenia ze strony Chin prawdopodobnie spowodują zmianę podejścia. Górnicy zaczną szukać bardziej przyjaznej dla środowiska alternatywy dla utrzymania energochłonnej sieci Proof-of-Work (PoW).

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz