Górnicy nie sprzedają. Czy zbliża się kryzys podaży?

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Bitcoin cały czas konsoliduje się w obszarze bliskim 60 000 USD.

  • Wiele analityków wskazuje na kontynuację rynku byka.

  • Niektórzy twierdzą, że w najbliższym czasie możemy doświadczyć kryzysu podaży.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Bitcoin cały czas konsoliduje się w obszarze bliskim 60 000 USD. Jego fundamenty jednak wciąż się umacniają i wydają się wskazywać na wybicie ceny.

Ali Martinez podzielił się danymi od firmy analitycznej Glassnode. Analityk przewiduje rajd cenowy, w momencie kiedy kryptowaluta przekroczy próg 1 miliona na wskaźniku Entity-Adjusted Dormancy Flow. Martinez swoją tezę oparł na historycznych danych.

Pomimo prawie 1500-procentowego wzrostu Bitcoina w ciągu roku, nadal znajduje się on poniżej wspomnianego progu.

Martinez przedstawił też odwrotną wersję wydarzeń. Analityk stwierdził, że jeśli Entity Adjusted Dormancy zostanie odrzucone przed przekroczeniem progu miliona, cena Bitcoina doświadczy korekty. W 2021 roku taka sytuacja miała miejsce co najmniej dwa razy – w styczniu i pod koniec lutego. Aktualnie kryptowaluta znajduje się blisko tej strefy.

Bitcoin w fazie akumulacji

Wiele analiz, prognoz itp. wskazuje na kontynuację rynku byka. Jednak jednym z najbardziej byczych fundamentów jest postawa górników. W ciągu ostatnich kilku miesięcy, górnicy sprzedawali swoje zasoby, zwiększając tym samym presję sprzedaży na całym rynku.

Według Lexa Moskovskiego, minerzy zmienili swoje podejście i zaczęli kupować BTC. Jak twierdzi analityk od końca marca i początku kwietnia, górnicy kupili około 10 000 BTC.

Informacje od Moskowskiego korelują ze zmniejszeniem podaży Bitcoina na giełdach. Według Glassnode aktualnie podaż kryptowaluty na giełdach spadła do dwuletniego minimum na poziomie 2 399 090 BTC.

Z kolei William Clemente twierdzi, że nieuchronnie zbliża się kryzys podaży BTC. Analityk uważa, że przyczyni się on do aprecjacji ceny kryptowaluty w III i IV kwartale bieżącego roku. Jednak według partnera Jarvis Labs, Bena Lilly’ego, w krótkim terminie wzrost stóp finansowania może dać BTC impuls, którego potrzebuje, aby osiągnąć nowe ATH:

BTC aktualnie kosztuje ok. 59 543 USD i znajduje się na prawie 3 % plusie w ciągu ostatniej doby. W tygodniowej perspektywie pierwotna kryptowaluta zyskuje 3,5%, a na wykresie miesięcznym 19,3%.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now