Goldman Sachs składa wniosek o DeFi ETF

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Bankowy gigant Goldman Sach złożył wniosek o utworzenie funduszu DeFi ETF.

  • Wygląda na to, że Goldman nie wie do końca czym jest "DeFi".

  • Solactive Index nie zawiera żadnych projektów DeFi lub Blockchain

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Bankowy gigant Goldman Sach złożył 26 lipca w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wniosek o utworzenie funduszu DeFi ETF. Miałby on oferować ekspozycję na spółki publiczne.

Sponsorowane

Sponsorowane

Według wniosku proponowany fundusz o nazwie “Goldman Sachs Innovate DeFi and Blockchain Equity ETF” dąży do zapewnienia wyników inwestycyjnych, które ściśle odpowiadają wynikom indeksu Solactive DeFi and Blockchain Index niemieckiego dostawcy indeksów.

Szczegóły na ten temat nie są znane, ale fundusz będzie inwestował co najmniej 80% swoich aktywów w papiery wartościowe, akcje i firmy fintech wchodzące w skład indeksu.

Sponsorowane

Sponsorowane

Fundusz DeFi bez DeFi

Wygląda na to, że Goldman nie wie do końca czym jest “DeFi”. Bliższe spojrzenie na Solactive Index ujawnia, że w dużej mierze składa się on z amerykańskich gigantów technologicznych i międzynarodowych firm telekomunikacyjnych.

Spośród dwudziestu najlepszych składników indeksu, żaden z nich nie jest projektem lub organizacją DeFi lub blockchain. W pierwszej trójce znalazły się Nokia, Facebook i Google Alphabet.

Na liście śledzonych akcji znaleźli się również giganci płatności Visa, Mastercard i PayPal, giganci technologiczni Microsoft, IBM i Intel oraz chińscy monopoliści e-commerce i telekomunikacji Baidu, Alibaba i Tencent. Nie jest to raczej coś, co można by określić mianem “zdecentralizowanych finansów”.

Goldman Sachs zaprzecza sam sobie

W raporcie z 14 czerwca, zatytułowanym “Digital Assets: Beauty Is Not in the Eye of the Beholder”, bank stwierdził, że Bitcoin nie jest “długoterminowym magazynem wartości lub klasą aktywów, w którą można inwestować”.

Jest to zaprzeczenie raportu z 21 maja zatytułowanego “Crypto: A New Asset Class?”, który w dużej mierze pozytywnie potraktował kryptowalut. Globalnym szef cyfrowych aktywów w Goldman stwierdził w nim: “Bitcoin jest teraz uważany za inwestowalny składnik aktywów”.

Wcześniej w tym miesiącu, analitycy banku inwestycyjnego przedstawili swoje rozumowanie stojące za twierdzeniem, że Ethereum ostatecznie stanie się lepszym magazynem wartości niż Bitcoin. Poinformowano również, że 45% ultra bogatych jest zainteresowanych kryptowalutami.

W kwietniu Goldman dołączył Bitcoin do swojego raportu finansowego, a w marcu bank złożył wniosek o Bitcoin ETF w SEC.

Teraz wygląda na to, że Goldman zrównał DeFi z takimi firmami jak Facebook, Google i Microsoft!

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz