Goldman Sachs inwestuje w Blockdaemon 28 milionów dolarów w rundzie z serii A

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Twórca węzła blockchain pozyskuje 28 milionów dolarów.

  • Goldman Sachs, Greensprings Associates i Blockfi są zaangażowane.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Blockdaemon zamknął swoją serię A finansowania w wysokości 28 milionów dolarów od głównego inwestora Greenspring Associates, a także otrzymał finansowanie od Goldman Sachs Group.

Sponsorowane Sponsorowane

Kontekst

Blockdaemon z siedzibą w Nowym Jorku tworzy i hostuje węzły komputerowe, które tworzą sieci blockchain. Dlatego też można je określić mianem firmy szkieletowej blockchain. W rzeczywistości jest to wiodąca niezależna platforma infrastruktury blockchain. Blockdaemon obsługuje 25 milionów zarejestrowanych użytkowników na wszystkich platformach, z którymi współpracuje.

W zeszłym miesiącu Goldman Sachs doprowadził do inwestycji w wysokości 15 milionów dolarów w Coin Metrics, firmę dostarczającą dane dotyczące kryptowalut i blockchain klientom instytucjonalnym. Bank wniósł również 5 milionów dolarów do finansowania serii A Blockdaemon.

Co dalej z Blockdaemon?

Planują wykorzystać wpływy z serii A do podwojenia zatrudnienia do 100 osób, a także dokonać kilku zakupów kryptowalut. Dodanie kapitału do ich już zdrowego bilansu pozwoli Blockdaemonowi na dalszą kapitalizację gwałtownego wzrostu, którego doświadczyli, wraz z resztą gospodarki kryptowalutowej, w ciągu ostatniego roku.

Sponsorowane Sponsorowane

Zapytany o swoje przemyślenia na temat tego zamknięcia finansowania, dyrektor generalny i założyciel Konstantin Richter miał do powiedzenia, co następuje:

“To finansowanie stanowi znaczący kamień milowy dla Blockdaemon. Dzięki inwestycjom od wiodących w branży dostawców technologii finansowych i firm VC, ta runda pozwoli nam na dalsze rozszerzenie naszych usług infrastruktury węzła, dodanie do naszego rosnącego zespołu i wzmocnienie naszej obecności na rynkach wschodzących na całym świecie, przy jednoczesnym pogłębieniu naszych istniejących strategicznych relacji z globalnymi instytucjami finansowymi. “

“Jako zaufana brama do branży blockchain dla instytucji finansowych każdej wielkości, Blockdaemon upraszcza skomplikowany, czasochłonny i kosztowny proces zarządzania węzłami, zapewniając przedsiębiorstwom najlepiej dopasowane konfiguracje węzłów, które pozwalają im szybko skalować operacje.”

Jest to najnowsze dobrodziejstwo dla przestrzeni kryptowalutowej, która obserwuje rosnący napływ graczy instytucjonalnych, a także państw narodowych w ostatnim czasie. Z wieloma krajami Ameryki Środkowej i Południowej, które obecnie przyjmują Bitcoina, kryptowaluta szybko staje się głównym nurtem. Co więcej, Goldman ponownie zanurza palce w kryptowalutach w tym roku, po nieudanym ruchu podczas hossy w 2017 roku.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Based in London, England. Writing while I work and study part time.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz