Ciara Sun, wiceprezes Huobi, postawiła Twitterze zarzut wobec Binance za przekształcanie danych na CoinMarketCap. Twierdzi, że giełda wykorzystuje niedawno nabyte CoinMarketCap, aby uzyskać nieuczciwą przewagę.

W Tweecie przekazała, że ​​wolumen transakcji instytucjonalnych wzrósł o 128% pomiędzy IV kwartałem 2019 roku, a I kwartałem 2020. Twierdzi również, że Huobi ma znacznie większy wolumen depozytów niż Binance. Jednak nic z tego nie ma odzwierciedlenia w nowych rankingach CoinMarketCap.

W innym Tweecie mogliśmy przeczytać, że w ciągu pierwszych 10 dni marca ​​Huobi miał 1,48 mld USD w wolumenie depozytów, podczas gdy depozyty Binance wyniosły “tylko” 931 mln USD. Giełda Huobi stanowiła również 70% wszystkich wypłat między wymianami w tym samym okresie.

Kilka dni temu CoinMarketCap zmienił stronę „Najlepsze wymiany kryptowalut”. Teraz Binance plasuje się na pierwszym miejscu

pod względem liczby odwiedzin i liczby odwiedzających. Ta zmiana spotkała się z krytyką ze strony wielu przedstawicieli branży, którzy nie postrzegają ruchu w sieci jako dokładnego wskaźnika.

Podsumowując, komentarze Ciary Sun są eskalacją toczącej się wojny między Huobi i Binance. Dwie giełdy gwałtownie wzrosły do ​​najwyższego poziomu obrotów BTC futures w ciągu ostatniego półtora miesiąca. Oczywiste jest, że Huobi postrzega Binance jako swojego głównego konkurenta.

Jak dotąd Binance nie skomentował kontrowersji.


Interesuje Cię trading na kryptowalutach? Dołącz do polskiego kanału Be In Crypto na Telegramie i uzyskaj darmowy dostęp do krótkich analiz technicznych bitcoina oraz innych kryptowalut.