Nowy raport Electric Capital przekonuje, że obecne otoczenie podatkowe i monetarne jest miejscem wzrostu dla programowalnych pieniędzy, takich jak Bitcoin.

Niedawno opublikowano tutaj fragment najnowszego wypracowania grupy.

Jak dotąd reakcja Bitcoin na dostęp do szerszy rynku była obiecująca. Przez większość ostatnich trzech lat Bitcoin pozostawał w granicach rynków finansowych i był silnie skorelowany z głównymi aktywami finansowymi.

Jednak w ciągu ostatnich kilku miesięcy nastąpiło miękkie oddzielenie Bitcoina od innych aktywów. BTC zaczął zachowywać się „po swojemu”. Według Electric Capital jest to obiecujący sygnał, biorąc pod uwagę obecne otoczenie monetarne i fiskalne.

Grupa konkluduje, że Bitcoin „może już być “magazynem wartości” (store of value) w porównaniu do innych walut”. Jedynie w stosunku do USD Bitcoin nie jest obecnie miernikiem wartości, jednakże pokazuje taki potencjał.

Według Electric Capital Bitcoin opiera się na trzech głównych obszarach: (1) użyteczność, (2) zaufanie i (3) adopcję – są to cechy, które wiodąca kryptowaluta musi posiadać. Według raportu Bitcoin posiada wszystkie trzy z nich.

Raport dokumentuje także upadek zaufania do istniejących systemów rządowych, mediów, rynków finansowych i tak dalej. Stwierdza, że ​​system kryptograficzny taki jak Bitcoin mógłby wypełnić tę lukę zaufania, którą obecnie obserwujemy.

Raport Electric Capital ostatecznie przypomina podobieństwo do słów słynnego szefa funduszu hedgingowego Paula Tudora Jonesa z tego miesiąca. Jones również przedstawił byczy argument dla Bitcoina, powołując się na te same argumenty oraz stwierdzając, że pozycja Bitcoina jest bardzo silna w obecnych warunkach monetarnych i fiskalnych.

Chociaż trudno jest przewidzieć trendy krótkoterminowe, ostatecznie raport stanowi istotny argument za długowiecznością Bitcoina i rynku krypto.


Interesuje Cię trading na kryptowalutach? Dołącz do polskiego kanału Be In Crypto na Telegramie i uzyskaj darmowy dostęp do krótkich analiz technicznych bitcoina oraz innych kryptowalut.