Bakkt – będąca własnością Intercontinental Exchange (ICE) platforma transakcyjna Bitcoina – podpisała umowę partnerską z Marshem, aby zapewnić ubezpieczenie kryptowalut w wysokości 500 milionów dolarów.

W piśmie opublikowanym w poniedziałek na blogu firmy prezes Bakkt Adam White ogłosił współpracę z firmą ubezpieczeniową Marsh w celu zapewnienia klientom ochrony kryptowalut do kwoty 500 milionów dolarów. Już wcześniej Bakkt miał 125 milionów dolarów funduszu ubezpieczeniowego.

Oprócz dodatkowej ochrony ubezpieczeniowej dla inwestorów instytucjonalnych White ujawnił, że firma odnowiła również infrastrukturę powierniczą, obejmując badania przeprowadzone przez KPMG i PricewaterhouseCoopers. Na blogu prezes stwierdza:

Te skontrolowane procedury i kontrole są niezbędne dla naszych klientów instytucjonalnych oraz dla Tagomi, jednego z najpopularniejszych brokerów krypto, by mógł wybrać Bakkt jako preferowanego powiernika bitcoinów.

White podkreślił również zamiar firmy, aby zwiększyć dostępność zasobów cyfrowych dla kupców, a także inwestorów detalicznych i instytucjonalnych. W listopadzie 2019 roku BeInCrypto poinformowało, że Bakkt rozszerza swoją aplikację konsumencką na użytkowników detalicznych, a także rozszerza zakres proponowanych usług.

Jeśli chodzi o punkty lojalnościowe i nagrody, White ujawnił, że Bakkt wykorzystuje nabycie Bridge2 Solutions i partnerstwa z głównymi markami, aby umożliwić użytkownikom wymianę tych punktów na towary i karty podarunkowe. Aplikacja Bakkt pozwoli również klientom zamieniać cyfrowe zasoby na gotówkę lub wykorzystać je w mikropłatnościach, takich jak choćby kawa w Starbucksie.

Według @BakktBot – bota twitterowego, który śledzi produkty kontraktów terminowych Bitcoina na Bakkt – wolumen obrotu w czasie pisania wynosił 553 BTC (około 5,35 miliona dolarów). Otwarte pozycje w ciągu ostatnich 30 dni wynoszą 8,74 miliona USD.

Autor: Osato Avan-Nomayo


Interesuje Cię trading na kryptowalutach? Dołącz do polskiego kanału Be In Crypto na Telegramie i uzyskaj darmowy dostęp do krótkich analiz technicznych bitcoina oraz innych kryptowalut.