Glassnode: Inwestycje detaliczne BTC osiągnęły ATH

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Według firmy analitycznej Glassnode, liczba detalicznych inwestycji osiągnęła nowe ATH.

  • BTC warte maksymalnie 1000 dolarów posiada prawie 31 milionów adresów.

  • Istnieje już ponad 20 000 portfeli przechowujących BTC warte więcej niż milion dolarów.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Zaledwie kilka godzin temu, cena Bitcoina wzrosła do poziomu 13 850 dolarów i ustanowiła nowy roczny szczyt. Wraz ze wzrostem wyceny BTC, wzrosła też liczba detalicznych inwestycji, która wg. firmy analitycznej Glassnode, właśnie osiągnęła nowe ATH. Czy wpływ na to miało związane ze wzrostami FOMO?

Jeśli uważasz, że tylko cena BTC wystrzeliła ostatnio w kosmos to się mylisz. Według CTO firmy analitycznej Glassnode Rafaela Schultze-Krafta, liczba inwestorów posiadających BTC o wartości 10, 100 i 1000 dolarów ustanowiła nowe ATH.

Adresy BTC przechowujące 100, 1000 i 10 000 dolarów w Bitcoinie źródło: Glassnode

Oznacza to, że łącznie BTC warte maksymalnie 1000 dolarów posiada prawie 31 milionów adresów. Pokazuje także, że nie tylko instytucje co raz bardziej interesują się najstarszą kryptowalutą. Jak widać BTC masowo kupują też inwestorzy detaliczni, prawdopodobnie w dużej mierze nowi uczestnicy rynku.

Rośnie ilość krypto milionerów

Podczas gdy małe portfele BTC osiągnęły rekordowy poziom 31 milionów, kryptowalutowe wieloryby nie pozostały z tyłu. Wg. innego wczorajszego posta istnieje już ponad 20 000 portfeli przechowujących BTC warte więcej niż milion dolarów. Firma analityczna zauważyła, że jest to najwyższa odnotowana liczba od stycznia 2018 roku.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now