Gigant inwestycyjny BlackRock posiadał 37 kontraktów CME Bitcoin Futures

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • BlackRock już od jakiegoś czasu posiadał 37 kontraktów CME Bitcoin Futures.

  • Ich wartość w momencie wygaśnięcia wynosiła 360 458 USD.

  • Zaangażowanie firmy w BTC jest znikome w porównaniu do jej AUM powyżej 9 bilionów dolarów.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Zgodnie z dokumentacją SEC, BlackRock już od jakiegoś czasu posiadał 37 kontraktów CME Bitcoin Futures, których wartość wzrosła do 360 458 USD w momencie wygaśnięcia. Mimo to zaangażowanie firmy w Bitcoina jest znikome w porównaniu do jej aktywów pod zarządzaniem przekraczających 9 bilionów dolarów.

BlackRock w posiadaniu 37 kontraktów CME

Największa na świecie firma zarządzająca aktywami BlackRock zaczęła inwestować w kontrakty terminowe na Bitcoinie. Zgodnie z najnowszymi danymi SECu opublikowanymi w dniu 31 marca, BlackRock już na początku tego roku kupiło 37 kontraktów CME Bitcoin Futures.

Łączna wartość posiadanych przez BlackRock kontraktów wynosiła zaledwie 360 458 USD. Taka liczba stanowi zaledwie 0,001% całkowitych aktywów pod zarządzaniem firmy. Zgodnie z dokumentacją, kontrakt wygasł 26 marca. Jednak sympatia BlackRock do Bitcoina nie jest niczym nowym dla społeczności.

W styczniu, BlackRock złożył wniosek do regulatora rynku papierów wartościowych, o pozwolenie do wejścia na rynek. W ówczesnym wniosku do SEC mogliśmy przeczytać:

Każdy Fundusz może wykorzystywać instrumenty określane jako instrumenty pochodne, które są instrumentami finansowymi, które czerpią swoją wartość z jednego lub więcej papierów wartościowych, towarów (takich jak złoto lub ropa naftowa), walut (w tym bitcoin), stóp procentowych, zdarzeń kredytowych lub indeksów (miara wartości lub stóp, takich jak indeks S&P 500 lub stopa oprocentowania kredytów).

Rick Rieder, główny dyrektor inwestycyjny BlackRock poinformował CNBC o tej decyzji w lutym 2021 roku . Rieder powiedział, że chociaż zmienność Bitcoina jest wysoka, ludzie nadal postrzegają go jako magazyn wartości. Zwrócił również uwagę na rosnącą inflację, a co za tym idzie rosnące długi.

Trzymanie gotówki nie ma już sensu

W dalszej części wywiadu Rieder dodał, że BlackRock posiada o wiele więcej gotówki niż kiedykolwiek wcześniej w swojej historii. W obliczu nadchodzącej inflacji i solidnej dewaluacji walut, trzymanie gotówki nie ma jednak sensu.

Obecny scenariusz makroekonomiczny przeniósł Bitcoina i kryptowaluty w świat inwestycji instytucjonalnych. Obawy związane z nadchodzącą inflacją i dewaluacją waluty jeszcze bardziej zwiększają szanse kryptowalut. Rieder powiedział:

To dlatego, że okres trwania nie działa, stopy procentowe nie działają jako zabezpieczenie, a więc dywersyfikacja w inne aktywa ma pewien sens. Trzymanie pewnej części tego, co posiadasz w gotówce w rzeczach takich jak kryptowaluty wydaje się mieć dla mnie pewien sens, ale nie popierałbym określonej alokacji lub docelowego posiadania.

Ostatnie wiadomości na temat BlackRock pojawiają się dzień po ważnym ogłoszeniu ze strony Goldman Sachs. Gigant bankowy z Wall Street ogłosił, że zacznie oferować swoim najbogatszym klientom krypto opcje inwestycyjne. Mary Rich, globalny szef ds. cyfrowych aktywów w Goldman Sachs powiedziała CNBC:

Ściśle współpracujemy z zespołami w całej firmie, aby zbadać sposoby oferowania przemyślanego i odpowiedniego dostępu do ekosystemu dla klientów z sektora private wealth, i to jest coś, co spodziewamy się zaoferować w najbliższym czasie.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now