Giełdy kryptowalut spieszą się, aby usunąć XRP po oskarżeniach SEC

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Giełdy zaczęły usuwać XRP z listy po oskarżeniach SEC przeciwko Ripple.

  • Amerykańska agencja papierów wartościowych twierdzi, że Ripple i jego kierownictwo bezprawnie sprzedawali XRP.

  • W przypadku innych giełd, z których prawdopodobnie za chwilę zniknie listing, cena XRP spadła już o około 36%.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Kilka giełd kryptowalut zaczęło usuwać XRP. Powództwa są następstwem zarzutów wniesionych przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przeciwko Ripple za sprzedaż coina jako niezarejestrowanego papieru wartościowego.

XRP spadł od czasu pojawienia się zarzutów. Była to kryptowaluta na trzecim miejscu pod względem kapitalizacji rynkowej. Spadła z około 0,52 USD w poniedziałek do około 0,33 USD w momencie pisania.

Giełdy kryptowalut porzucają XRP

Jak informował w środę BeInCrypto, SEC oficjalnie oskarżyła kierownictwo Ripple o sprzedaż niezarejestrowanego zabezpieczenia. Amerykański organ nadzorczy twierdzi, że firma i jej kadra kierownicza bezprawnie sprzedała cyfrową walutę o wartości ponad 1,3 miliarda dolarów.

Według komunikatu prasowego SEC, Ripple i CEO Brad Garlinghouse oraz współzałożyciel Chris Larsen nie zarejestrowali bieżącej sprzedaży. Tymczasem kierownictwo twierdzi, że XRP to waluta, a nie umowa inwestycyjna.

Jeśli SEC uzna XRP za papier wartościowy, wyrok prawdopodobnie wpłynie na niezarejestrowane giełdy oferujące kryptowalutę. Obecne przepisy wymagają, aby wszystkie firmy sprzedające papiery wartościowe zarejestrowały się w agencji.

W związku z tym kilka platform obrotu kryptowalutami w USA zaczęło usuwać XRP ze swoich listingów. Do tej pory OSL, Beaxy i CrossTower ogłosiły nagłe usunięcie lub zawieszenie handlu XRP:

Więcej giełd i firm mogłoby również ogłosić podobne zasady przed ostatecznym rozstrzygnięciem sprawy.

YouTuber i analityk branżowy Alex Saunders stwierdził, że giełdy i branża usług finansowych obraca się wokół modelu biznesowego Ripple „nie waż się dotykać” XRP, dopóki nie będzie jasności co do jego statusu prawnego.

Rzeczywiście, Bitwise Asset Management ogłosił 23 grudnia, że ​​zlikwidował swoją pozycję w XRP. Według informacji prasowej fundusz miał 3,8% alokacji dla XRP. Ponownie zainwestował środki w inne aktywa portfela.

Cena XRP spada po wiadomościach od SEC

Jeśli SEC wygra toczący się proces, wynik nie tylko wpłynie na legalność Ripple i innych firm sprzedających XRP. Może również ograniczyć przypuszczalny przypadek użycia zasobu cyfrowego.

Co zrozumiałe, wiadomość ta miała negatywny wpływ na cenę. Ripple najpierw ogłosił, że spodziewa się pozwu SEC w poniedziałek. W tym czasie XRP kosztował około 0,52 USD.

W kolejnych dniach cena coina spadła o około 36%. W chwili pisania tego tekstu cena kryptowaluty wynosi około 0,33 USD za jednostkę.

Pod względem kapitalizacji rynkowej XRP spadł w tym samym okresie o około 9 miliardów dolarów. Spadek oznacza, że stracił pozycję trzeciego co do wielkości zasobu cyfrowego pod względem całkowitej wielkości rynku.

Zagrożenie dla szerszej branży?

Jak pokazuje pozew Kik Kin token, SEC powoli ściga firmy, które według niej sprzedały kryptowaluty w sposób niezgodny z prawem. Jednak kryptowaluta firmy Ripple jest jak dotąd największym celem.

Takie działania rodzą pytania o inne projekty w branży. Podczas gdy SEC wcześniej stwierdziła, że ​​dominujące monety Bitcoin (BTC) i Ether (ETH) nie są papierami wartościowymi, nie można tego samego powiedzieć o każdym projekcie.

Początkowy boom na kryptowaluty w sezonie 2017/2018 przyniósł wiele nowych projektów, które zebrały pieniądze dzięki sprzedaży tokenów. Znaczna liczba sprzedawców tokenów inwestorom ze Stanów Zjednoczonych prawdopodobnie spełni test Howey, którego SEC używa do określenia, czy dany składnik aktywów jest papierem wartościowym.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

A former professional gambler, Rick first found Bitcoin in 2013 whilst researching alternative payment methods to use at online casinos. Having concluded that the root of most of the world’s evils stem from a toxic financial system during his time reading International Politics at university, the disruptive potential of a decentralised, borderless asset was immediately clear. After transitioning to writing full-time in 2016, Rick was able to put his passion for Bitcoin to work for him professionally. He has since written for a number of digital asset publications in a variety of capacities.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now