Giełda EXMO wstrzymuje wypłaty po podejrzeniu włamania

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • EXMO zgłosiło nieoczekiwane wypłaty z gorących portfeli giełdy.

  • Bada incydent, ale podkreśla, że wszystkie fundusze pozostają bezpieczne.

  • Giełda doświadczyła innego incydentu związanego z bezpieczeństwem, gdy ostatni raz BTC osiągnął najwyższy poziom w grudniu 2017r.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Brytyjska giełda kryptowalut EXMO wstrzymała wypłaty w poniedziałek rano. Firma podjęła decyzję po wykryciu „podejrzanej” działalności związanej z wycofaniem środków z giełdy.

Wydaje się, że podejrzewają włamanie i nieautoryzowaną wypłatę z gorących portfeli giełdy. EXMO twierdzi, że aktywa kryptograficzne w jego zimnych portfelach pozostają bezpieczne.

Podejrzewany atak hakerski zmusza EXMO do wstrzymania wypłat

Spece EXMO twierdzą, że zauważyli duże wypłaty z gorących portfeli około godziny 02:27 UTC w poniedziałek. Platforma giełdy ujawniła naruszenie za pośrednictwem posta na swojej stronie.

EXMO powiedział ponadto, że „duże” ilości BTC, XRP, USDT, ETC i ETH opuściły gorące portfele giełdy wcześniej, 21 grudnia. Dotknięte gorące portfele zawierały prawie 5% wszystkich aktywów platformy.

Firma powtórzyła, że ​​wszystkie środki w cold walletach są bezpieczne. Dodała, że jeśli naruszenie bezpieczeństwa dotknie dowolnego użytkownika, EXMO całkowicie pokryje jego straty.

W ramach trwającego dochodzenia w sprawie potencjalnego włamania pojawiło się sześć adresów portfeli (po jednym na każdy z zagrożonych zasobów). EXMO wzywa inne platformy giełdowe i operatorów usług do blokowania adresów podłączonych do tych portfeli.

Giełda zgłosiła naruszenie londyńskiej policji. Przeprowadziła również pełny przegląd obowiązujących procedur bezpieczeństwa.

Na razie firma zawiesiła wszystkie wypłaty ze swoich portfeli. Poradziła również klientom, aby nie wpłacali depozytu na giełdę.

W rozmowie z Maria Stankevicz z BeInCrypto Russia, dyrektor ds. rozwoju biznesu w EXMO, powiedziała, że ​​firma bada obecnie naruszenie bezpieczeństwa. Dodała, że ​​wszystkie aktywa w cold walletach pozostają bezpieczne.

To nie pierwszy incydent naruszający bezpieczeństwo przechowywania kryptowalut przez giełdę

Poniedziałkowe naruszenie bezpieczeństwa nie jest pierwszym przypadkiem, gdy elementy przestępcze celują w giełdę EXMO. Pod koniec 2017 roku Pavel Lerner, szef działu analiz i handlu w firmie, został podobno porwany na Ukrainie.

Zamaskowani mężczyźni najwyraźniej uprowadzili Lernera w pobliżu kijowskiego biura EXMO w czasie, gdy BTC osiągnęło rekord wszech czasów w 2017 roku. Zaginął przez trzy dni. Po tym, jak porywacze otrzymali okup w wysokości 102 BTC (wówczas ~ 2 miliony dolarów), pojawił się ponownie.

Obserwatorzy spekulowali wówczas, że zniknięcie Lernera mogło być częścią próby oszukania użytkowników giełdowych oraz wymuszenia. Jednak EXMO wielokrotnie twierdziło, że Lerner nie miał dostępu do funduszy użytkowników i nie było większych zakłóceń w działalności na platformie.

W 2019 roku Lerner udzielił mediom pierwszego wywiadu na temat incydentu. W rozmowie z rosyjską publikacją Fork Log odrzucił pogląd, że mogły być w to zamieszane ukraińskie służby bezpieczeństwa (SBU).

Lerner powiedział później, iż czuł, że osoby stojące za jego porwaniem to po prostu „zwykli bandyci”. Dodał, że najbardziej prawdopodobnym motywem był po prostu zysk.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

A former professional gambler, Rick first found Bitcoin in 2013 whilst researching alternative payment methods to use at online casinos. Having concluded that the root of most of the world’s evils stem from a toxic financial system during his time reading International Politics at university, the disruptive potential of a decentralised, borderless asset was immediately clear. After transitioning to writing full-time in 2016, Rick was able to put his passion for Bitcoin to work for him professionally. He has since written for a number of digital asset publications in a variety of capacities.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now