Gerard Pique inwestuje w Sorare i dołącza do zarządu

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Znany obrońca klubu piłkarskiego FC Barcelona - Gerard Pique, zainwestował w grę NFT - Sorare.

  • Oprócz tego piłkarz zasiądzie w zarządzie firmy oraz obejmie stanowisko doradcy strategicznego.

  • Inwestycja Cassius Family i Gerarda Pique to łącznie 3,7 mln dolarów, przy czym piłkarz wniósł mniej niż połowę tej kwoty.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Gra fantasy soccer Sorare zdobyła kolejne środki do swojego kapitału zalążkowego. Tym razem w grę NFT postanowił zainwestować znany obrońca klubu piłkarskiego FC Barcelona – Gerard Pique. Według Forbesa, Piqué zainwestował w Sorare wraz z Emmanuelem Seugem za pośrednictwem funduszu Cassius Family.

Łącznie wlali oni w kapitał zalążkowy aż 3,7 miliona dolarów, przy czym Piqué wniósł mniej niż połowę tej kwoty. Sportowa platforma tokenów NFT zebrała do tej pory około 8,5 miliona dolarów.

Gerard Pique w zarządzie Sorare

Co ciekawe piłkarz hiszpańskiego klubu nie ograniczył się jedynie do zainwestowania środków. Oprócz tego zasiądzie w zarządzie firmy oraz obejmie stanowisko doradcy strategicznego.

Według Sorare, Piqué pomoże projektowi w nawiązaniu współpracy z kolejnymi ligami i klubami, zwiększając tym samym atrakcyjność platformy dla większej liczby fanów. Sorare planuje wprowadzić na swoją platformę 20 największych lig piłkarskich na świecie. Gerard Piqué skomentował potencjał, jaki tkwi w sporcie i cyfrowej gospodarce:

Widzę ogromny potencjał w segmencie gier sportowych w cyfrowej gospodarce, gdzie uwaga widzów jest najważniejszą jednostką walutową. Nie mogę się doczekać, aby pomóc Sorare rozszerzyć współpracę z ligami piłkarskimi, klubami i graczami na całym świecie w budowaniu najlepszych doświadczeń fantasy, jakie istnieją.

Ztokenizowani piłkarze i kluby

Sorare używa niewymiennych tokenów (NFT) na blockchainie Ethereum, które reprezentują kolekcjonerskie karty z wizerunkami piłkarzy. Oprócz aspektu kolekcjonerskiego, karty te mogą być również używane do rozgrywki w grze.

Platforma zdobywa coraz większą popularność i wchodzi we współpracę z coraz większą ilością klubów. Ostatnio na pokład platformy dołączył m.in. Bayern Munich czy Real Madryt, jeden z największych klubów na świecie. Również niedawno karta reprezentująca piłkarza PSG – Kyliana Mbappé, została sprzedana na aukcji za 55 000 euro, czyli prawie 250 000 złotych.

Według Forbesa, platforma Sorare posiada już bazę 50 000 użytkowników. Firma w 2021 roku planuje zwiększyć swój zasięg nawet trzykrotnie. Obecnie na platformie ztokenizowani zostali zawodnicy z 80 klubów, w tym w takich gigantów jak Bayern Monachium, Juventus czy Paris Saint-Germain.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now