Gary Gensler: Zakaz kryptowalut byłby zależny od Kongresu, a nie od SEC

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Gary Gensler, przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), powiedział ostatnio, że agencja nie ma planów zakazania kryptowalut.

  • Oświadczenie to było odpowiedzią na pytania zadane podczas przesłuchania 5 października przez House Committee on Financial Services.

  • Według Genslera, zakazanie kryptowalut "byłoby zależne od Kongresu", a nie od SEC".

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Gary Gensler, przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), powiedział ostatnio, że agencja nie ma planów zakazania kryptowalut.

Sponsorowane

Sponsorowane

Oświadczenie to było odpowiedzią na pytania zadane podczas przesłuchania 5 października przez House Committee on Financial Services. Gensler podkreślił, że zakazanie kryptowalut “byłoby zależne od Kongresu”, a nie od SEC”:

Jest to kwestia tego, jak zdobędziemy to pole w ramach ochrony konsumentów inwestorów, które mamy, a także pracy z regulatorami bankowymi i innymi – jak zapewnić, że departament skarbu ma go w ramach przeciwdziałania praniu pieniędzy, zgodności podatkowej,

Sponsorowane

Sponsorowane

Dodatkowo, powtórzył stwierdzenie, że wiele tokenów emitowanych w branży kryptowalut “nie spełnia testu bycia umową inwestycyjną”. Aktywa cyfrowe muszą zatem znaleźć się w “kompetencji SEC w zakresie ochrony inwestorów”. Gensler zauważył również, że priorytetem dla agencji były “kwestie stabilności finansowej, które mogą podnieść stablecoiny”.

Gary Gensler i jego wcześniejsze oświadczenia na temat kryptowalut

Reprezentant Patrick McHenry argumentował jednak nieuczciwość niektórych działań SEC dotyczących aktywów kryptowalutowych pod kierownictwem Genslera. Zarzucił regulatorowi, że nie działał zgodnie ze swoją “długo utrzymywaną praktyką zauważania komentarzy lub tworzenia reguł i procedur”.

Niektóre z tych komentarzy, które wygłosiłeś, wzbudziły pytania na rynku i sprawiły, że sprawy nie były tak jasne. Wygłaszał pan pozornie spontaniczne uwagi, które poruszały rynki. Lekceważył pan proces tworzenia reguł, publikując oświadczenie bez należytego procesu. Iw gruncie rzeczy przejechał się pan po amerykańskich inwestorach.

Ponadto McHenry przytoczył komentarze Genslera do Komisji w 2019 r., gdy wykładał technologię blockchain na MIT. Gensler był krytyczny wobec przeszłych orzeczeń SEC w sprawie kryptowalut. Powiedział również, że Bitcoin nie był papierem wartościowym, ale Ethereum i Ripple prawdopodobnie były.

W odpowiedzi Gensler stwierdził, że SEC przestrzega ustawy o procedurach administracyjnych. Jeśli chodzi o jego obecne poglądy na temat kryptowalut, powiedział:

Nie zamierzam wchodzić w niczyje tokeny, ale myślę, że prawo papierów wartościowych jest dość jasne – jeśli zbierasz pieniądze […], a inwestorzy publiczni […] mają uzasadnione oczekiwanie zysków w oparciu o wysiłki innych, to mieści się to w prawie papierów wartościowych.

Warto zauważyć, że ostatnie przesłuchanie odbyło się w tym samym dniu, w którym McHenry zaproponował ustawę Clarity for Digital Tokens Act of 2021. Ustawa została zainspirowana propozycją bezpiecznej przystani przedstawioną przez zwolennika kryptowalut i komisarza SEC – Hester Peirce w lutym 2020 roku.

McHenry, podczas niedawnego przesłuchania, naciskał na przewodniczącego SEC, aby ujawnił, czy zapoznał się z propozycją Peirce. Gensler uchylił się od bezpośredniej odpowiedzi na to pytanie, ale stwierdził, że on i komisarz Peirce przedyskutowali jej przemyślenia.

Myślę, że wyzwaniem dla amerykańskiego społeczeństwa jest to, że jeśli nie będziemy tego nadzorować i nie wprowadzimy ochrony inwestorów, ludzie będą cierpieć.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz