Gary Gensler podkreśla znaczenie “bycia gotowym” na kryptowaluty

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Gary Gensler, podkreślił niedawno znaczenie gotowości do ochrony konsumentów przed nieuczciwymi podmiotami w branży kryptowalut.

  • Oświadczenie zostało złożone podczas dorocznej Konferencji 2021 Financial Industry Regulatory Authority (FINRA).

  • W dniu 11 maja Komisja wydała ostrzeżenie dla funduszy handlujących kontraktami terminowymi na Bitcoina.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Gary Gensler, podkreślił niedawno znaczenie tego, aby federalne organy regulacyjne były gotowe do ochrony konsumentów przed nieuczciwymi podmiotami w branży kryptowalut.

SponsorowaneSponsorowane

Oświadczenie zostało złożone podczas dorocznej Konferencji 2021 Financial Industry Regulatory Authority (FINRA). Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń, na którym regulatorzy i inni eksperci omawiają kwestie zgodności i regulacji branży finansowej. Gensler odniósł się do rosnącej popularności branży Fintech i kryptowalut, mówiąc:

Ponieważ nadal jesteśmy na bieżąco z tymi wydarzeniami, SEC i FINRA powinny być gotowe do wnoszenia spraw dotyczących kwestii takich jak kryptowaluty, cyber i fintech. Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić, że nieuczciwi uczestnicy nie będą bawić się oszczędnościami rodzin pracujących i że przepisy są egzekwowane agresywnie i konsekwentnie.

SponsorowaneSponsorowane

Niedawno mianowany przewodniczący pełnił już swoją funkcję, gdy Komisja wydała w dniu 11 maja ostrzeżenie dla funduszy handlujących kontraktami terminowymi na Bitcoina. Ostrzegała je o wysokiej zmienności i wzmożonym monitorowaniu branży przez instytucję.

Eksperci uznali oświadczenie za oznakę rosnącej wagi, jaką administracja prezydenta Bidena przykłada do ochrony konsumentów przed niepewnością, którą wnosi na rynek branża krypto.

Nowy plan podatkowy IRS

W dniu 20 maja Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych wydał nowy raport. Przedstawił on plany nowej administracji, aby wymagać od firm zgłaszania do IRS wszystkich krypto transferów o wartości przekraczającej 10 tys. dolarów. W raporcie podano, że:

W kontekście nowego reżimu raportowania kont finansowych, kryptowaluty i konta wymiany aktywów kryptowalutowych oraz konta usług płatniczych, które akceptują kryptowaluty, zostałyby również objęte obowiązkiem raportowania. Ponadto, podobnie jak w przypadku transakcji gotówkowych, przedsiębiorstwa, które otrzymują aktywa kryptowalutowe o wartości rynkowej przekraczającej 10 000 USD, byłyby również objęte. Chociaż kryptowaluty stanowią niewielki udział w bieżących transakcjach biznesowych, takie kompleksowe raportowanie jest konieczne, aby zminimalizować zachęty i możliwości przeniesienia dochodu poza nowy system raportowania informacji.

W raporcie odnotowano też obawy dotyczące wykrywania nielegalnej działalności, takiej jak uchylanie się od płacenia podatków z kryptowalut. Jest to bowiem jeden z głównych problemów IRS i Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych w ciągu ostatnich miesięcy.

Oba podmioty rozpoczęły niedawno badania modeli biznesowych giełd kryptowalut, takich jak Binance, Coinbase i Kraken. Z całą pewnością jest to jednak tylko część większego trendu. Organy regulacyjne z całą pewnością będą chciały stworzyć jasne, konkretne ramy prawne. Zwłaszcza w obliczu tak szybko rozwijającego się sektora.

Czy SEC nadużywa władzy?

Rosnące wysiłki SEC, których celem jest regulacja branży przyciągnęły uwagę zwolenników kryptowalut, instytucji finansowych i polityków. Niektórzy z nich obawiają się, że podmiot ten może przekroczyć swoje uprawnienia poprzez słabo zdefiniowane ramy prawne.

SEC jeszcze w grudniu 2020 roku złożył pozwew przeciwko Ripple Labs. Od tego czasu kolejne pozwy i kroki komisji wskazują na konflikt interesów pomiędzy poprzednimi urzędnikami SEC, a tymi obecnymi.

Inwestorzy XRP byli jednymi z najbardziej głośnych krytyków procesu sądowego przeciwko Ripple. Twierdzili oni, że SEC nie działa w ich najlepszym interesie, tak jak powinien. W rzeczywistości sami złożyli wniosek o interwencję. Został on później zatwierdzony przez sąd zajmujący się sprawą.

Adwokat reprezentujący inwestorów XRP – John E. Deaton, odniósł się do decyzji byłego przewodniczącego SEC. Autoryzację pozwu podczas jego ostatniego dnia kadencji nazwał “korupcyjnym zamiarem”.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz