Galaxy Digital wchodzi w branżę miningową

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Galaxy Digital planuje wejść w sektor miningowy Bitcoina.

  • Zespół Galaxy Digital Mining ma poprowadzić Lara Fabiano.

  • W międzyczasie, Galaxy Digital Mining będzie również wydobywać własnego Bitcoina.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Firma Mike’a Novogratza – Galaxy Digital, planuje z impetem wejść w sektor miningowy. Galaxy Digital Mining będzie nową częścią spółki inwestycyjnej, która skoncentruje się na świadczeniu usług finansowych dla górników.

Usługi finansowe dla górników

Zgodnie z oficjalnym komunikatem prasowym, projekt Galaxy Digital Mining zostanie uruchomiony w 2021 roku. Nowa spółka połączy się z już istniejącymi biznesami, aby zaoferować górnikom Bitcoina kompleksowy pakiet usług i produktów finansowych. Wśród nich znajdą się rozwiązania w zakresie handlu i zarządzania ryzykiem, inwestycji pożyczkowych i kapitałowych oraz usług doradczych w zakresie fuzji i przejęć.

Nowy biznes zapewni górnikom BTC mieszankę specjalistycznej wiedzy w zakresie handlu i zarządzania ryzykiem, inwestycji, pożyczek i doradztwa korporacyjnego, w połączeniu z potrzebami środowiska górniczego.

Zespół Galaxy Digital Mining ma poprowadzić była dyrektor ds. miningu BTC w Fidelity Investments – Lara Fabiano. Nie będzie to jednak jedyna osoba z doświadczeniem. Nowy biznes Galaxy Digital składał się będzie z zespołu ekspertów posiadających doświadczenie w nietradycyjnej sekurytyzacji, finansowaniu aktywów rzeczywistych, produktach strukturyzowanych, bankowości inwestycyjnej i doradztwie strategicznym.

Galaxy Digital Mining będzie kopał własne BTC

W międzyczasie, Galaxy Digital Mining będzie również wydobywać własne Bitcoiny. Po rozpoczęciu nowej działalności, firma umieści swoje urządzenia w zewnętrznym centrum danych w Stanach Zjednoczonych. Lara Fabiano powiedziała:

Górnictwo BTC jest podstawą sieci BitcoinA. Wydobycie przez nas samych jest w stanie dogłębnie zrozumieć i rozwiązać finansowe potrzeby górników, jednocześnie wzmacniając siłę branży, a tym samym siłę sieci Bitcoin

Tymczasem współprzewodniczący Galaxy, Chris Ferraro, stwierdził:

W przyszłości widzimy duże możliwości w zakresie finansowania projektów górniczych, finansowania sprzętu, cyfrowego finansowania zabezpieczonego aktywami, a także optymalizacji kapitału obrotowego i rozwiązań zabezpieczających dla operatorów kopalń i inwestorów wykorzystujących wiodące w branży możliwości Galaxy Digital Trading.

Dyrektor generalny Galaxy Digital Holdings, Mike Novogratz, wielokrotnie wyrażał swoją opinię na temat przyszłości Bitcoina. W ciągu ostatniego roku wielokrotnie komentował, przewidywał i analizował ruchy cenowe BTC.

W listopadzie Novogratz wspomniał jednak, że rajd, który obserwowaliśmy pod koniec roku, był spowodowany inwestycjami grubych ryb, a dokładniej funduszów hedgingowych i instytucji. Stwierdził on również, że udział dużych graczy, wraz ze zwiększeniem regulacji, powinien zmniejszyć zmienność sztandarowej kryptowaluty.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!