Francja: Petycja, aby pozwolić bankowi centralnemu na zakup BTC

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • We Francji powstała petycja, która wzywa ustawodawców do pilnego rozważenia inwestycji w BTC przez bank centralny.

  • Petycję podpisał Jean-Michel Mis, członek francuskiego Zgromadzenia Narodowego.

  • Według twórców petycji nieposiadanie Bitcoina w ciągu 5-10 lat postawi Francję "w słabej pozycji finansowej".

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Członek francuskiego parlamentu podpisał petycję w sprawie zmiany przepisów, które umożliwiłyby bankowi centralnemu Francji zakup i posiadanie Bitcoina i innych kryptowalut. Petycja wzywa ustawodawców do pilnego rozważenia tej sprawy, ostrzegając, że nieposiadanie Bitcoina w ciągu 5-10 lat postawi Francję “w słabej pozycji finansowej”.

Jean-Michel Mis, członek francuskiego Zgromadzenia Narodowego, niższej izby parlamentu, ogłosił w piątek na Twitterze, że podpisał petycję, która umożliwiłaby Banque de France zakup i posiadanie kryptowalut

Petycja znajdująca się na platformie elektronicznych petycji francuskiego Senatu została uruchomiona 5 marca przez François-Xavier Marie Jean Elder Thoorens. Podpisy można składać do 5 września 2021 roku.

Petycje, którym uda się zebrać co najmniej 100 000 podpisów w ciągu sześciu miesięcy od startu są przekazywane do Konferencji Przewodniczących. Następnie decyduje ona, czy warto podjąć dalsze działania. W chwili pisania tego tekstu złożono 612 podpisów.

Petycja powołała się na instytucje i duże firmy inwestujące w kryptowaluty. Jako przykład wymieniono Microstrategy Michaela Saylora i Teslę Elona Muska. W dalszej części przywołano burmistrza Miami. Według twórców petycji osoby publiczne, takie jak Francis Suarez starają się zrobić wszystko, aby móc kupować Bitcoina i inne kryptowaluty. W dokumencie czytamy:

Wiele firm nabyło BTC za znaczne sumy (rzędu kilku miliardów euro).

W dalszej części petycji znajduje się uzasadnienie takiego postępowania:

Podanym powodem jest ryzyko słabego dolara w ciągu najbliższych 5 lat, który zniszczy średnioterminowe możliwości finansowania. Francja nie może przyzwoicie pozostać obserwatorem wyścigu, który już się rozpoczął. Nieposiadanie bitcoina sprawi, że w ciągu 5-10 lat znajdzie się w słabej pozycji finansowej. Należy pilnie zająć się tą sprawą.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now