Francja i Singapur wspólnie przeprowadzają testy transgranicznych CBDC

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Banki centralne Francji i Singapuru ogłosiły udane transgraniczne testy CBDC.

  • Eksperymentalne transakcje obejmowały szereg różnych CBDC połączonych w ramach wspólnej sieci między dwoma narodami.

  • Testy są jednym z końcowych etapów programu eksperymentalnego Banque de France, który ma się zakończyć jesienią 2021 r.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Banki centralne Francji i Singapuru połączyły siły w celu zbadania możliwości transgranicznych zastosowań cyfrowych walut banku centralnego (CBDC).

SponsorowaneSponsorowane

Bank Francji i Monetary Authority of Singapore (MAS) wydały w czwartek wspólne oświadczenie dotyczące testów CBDC. Banki poinformowały o współpracy i pomyślnym zakończeniu eksperymentu transgranicznej płatności i rozliczeń przy użyciu CBDC. Eksperymentalne transakcje obejmowały szereg różnych CBDC połączonych w ramach wspólnej sieci pomiędzy dwoma narodami.

Testy przeprowadzono z pomocą działu walut cyfrowych JPMorgan, Onyx, i próbowano symulować transakcje transgraniczne, jakie miałyby miejsce w świecie rzeczywistym. Pakiet aplikacji Onyx wykorzystuje system zautomatyzowanych kontraktów cyfrowych, które pomogły zwiększyć popularność takich rzeczy jak DeFi w głównym nurcie. Onyx uczestniczył już wcześniej w podobnym transgranicznym teście CBDC dla Banku Centralnego Bahrajnu w 2021 roku.

SponsorowaneSponsorowane

Testy są najnowszą fazą programu eksperymentów z hurtowym CBDC Banque de France. Według Banku, projekt jest “pierwszym eksperymentem m-CBDC, który zastosował zautomatyzowane możliwości tworzenia rynku i zarządzania płynnością, aby czerpać transgraniczne usprawnienia w zakresie płatności i rozliczeń”. Zakończenie projektu planowane jest na drugą połowę 2021 roku.

Eksperyment przynosi pozytywne rezultaty

Według raportu, eksperyment między Francją a Singapurem przyniósł cztery kluczowe rezultaty. Po pierwsze, “Demonstracja interoperacyjności między różnymi rodzajami infrastruktury chmury”. Dokonano tego poprzez utworzenie węzłów blockchain w obu infrastrukturach chmury publicznej i prywatnej w każdym kraju.

Po drugie, zaprojektowano sieć, która faktycznie umożliwiła bankom centralnym wgląd w płatności międzynarodowe. Tymczasem każdy kraj zachowałby “niezależną kontrolę nad emisją i dystrybucją własnych CBDC”.

Trzecim pozytywnym rezultatem było ustanowienie nowej sieci m-CBDC, która obejmowałaby zautomatyzowaną pulę płynności i usługi animatora rynku. Inteligentne kontrakty obsługiwałyby automatyczną wymianę między EUR i SGD w czasie rzeczywistym.

Wreszcie, w raporcie przedstawiono pozytywny wynik symulacji eksperymentalnej sieci m-CBDC, która pokazuje, w jaki sposób można zmniejszyć liczbę stron zaangażowanych w płatności transakcji międzynarodowych. W sprawozdaniu sugeruje się, że może to ograniczyć liczbę umów wiążących, obciążenie związane z systemem KYC oraz wszystkie związane z tym koszty.

Dyrektor ds. infrastruktury, innowacji i płatności w Banque de France, Valérie Fasquelle, uważa, że “eksperymentując z obiegiem EUR CBDC we wspólnej sieci korytarzy, Banque de France i MAS przetestowały możliwość zapewnienia połączenia z innymi CBDC na całym świecie.

Jest to okazja do skonstruowania porozumień dla wielu modeli CBDC, poprawiających płatności transgraniczne i zwiększających harmonizację procedur potransakcyjnych.

Testy były ograniczone tylko do dwóch banków, ale konstrukcja sieci pozwala na skalowanie i obsługę wielu banków w różnych jurysdykcjach.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Matthew De Saro is a journalist and media personality specializing in sports, gambling, and statistics. Before joining BeInCrypto, his work was featured on Fansided, Forbes, and OutKick. With a background in statistical analysis and a love of writing, he takes an outside-the-box approach to reporting news.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz