Flare Network wprowadzi smart kontrakty do Litecoina (LTC)

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Flare Networks zamierza wprowadzić obsługę smart kontraktów do Litecoina (LTC).

  • Firma zorganizuje także airdrop dla hodlerów LTC.

  • Flare pracuje również nad zintegrowaniem smart kontraktów z XRP w podobny sposób.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Zgodnie z najnowszym tweetem Flare Networks, firma zamierza wprowadzić obsługę smart kontraktów do Litecoina (LTC)

Smart kontrakty Flare Networks

Flare Networks oświadczyła, że wprowadzi nową funkcję jeszcze przed uruchomieniem swojej sieci w drugim kwartale 2021 roku. Wg firmy, nowa funkcjonalność pozwoli wykorzystać Litecoina w sieci Flare wraz z smart kontraktami podobnymi do tych w Ethereum”. W ten sposób Litecoin stanie się “interoperacyjny i kompatybilny”.

Chociaż Flare Networks nie ogłosiła jeszcze dokładnie, co deweloperzy będą mogli zrobić ze smart kontraktami, prawdopodobne jest, że będą mogli tworzyć zdecentralizowane aplikacje (dApps) podobne do tych, które można znaleźć na Ethereum.

Flare Networks zorganizuje także airdrop dla hodlerów LTC. W ramach projektu rozdanych zostanie 5 miliardów tokenów FLR pochodzących z własnych udziałów firmy.

Flare pracuje również nad zintegrowaniem smart kontraktów z XRP w podobny sposób. Firma rozprowadzi tokeny z tego airdropu jeszcze w tym roku.

Czy projekt jest wykonalny?

Flare jest projektem niezależnym, jednak Litecoin Foundation doceniła jego wysiłki. Fundacja stwierdziła, że jest “bardzo podekscytowana widząc możliwości smart kontraktów i interoperacyjność”, które ma zamiar wprowadzić Flare Networks.

Jednak inne firmy już wcześniej próbowały zrealizować podobne cele. W 2018 roku, lider Litecoina – Charlie Lee, ogłosił wsparcie LTC dla inteligentnych kontraktów poprzez inną platformę – Abra. Te smart kontrakty były jednak ograniczone do pewnych funkcji na platformie handlowej Abra.

Wygląda na to, że smart kontrakty od Flare będą o wiele bardziej kompletne. Póki co nie jest jednak jasne czy będą one powszechnie stosowane.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now