Firma kopiąca ETH szuka szczepionki na koronawirusa

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • CoreWeave wydobywa 28 ETH dziennie.

  • Amerykańska firma zdecydowała się na przeznaczenie swoich komputerów na szukanie szczepionki.

  • Za CoreWeave mogą podążyć kolejne przedsiębiorstwa i organizacje.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

CoreWeave, firma ze Stanów Zjednoczonych, która zajmuje się kopaniem ethereum, zdecydowała się przeznaczyć swoją moc obliczeniową na rzecz badań nad koronawirusem. CoreWeave to największe tego typu przedsiębiorstwo w USA.

Tydzień temu pisaliśmy, że chińscy górnicy rezygnują z kopania Bitcoina i sprzedają swoje drogie i zaawansowane sprzęty Rosjanom. Jak się okazuje, amerykańscy górnicy zdecydowali się na drugą opcję, o której również informowaliśmy.

Moc obliczeniowa na badania

CoreWeave to największa firma zajmująca się wydobyciem etherów w Stanach Zjednoczonych. Przedsiębiorstwo zaczęło przekierowywać swoją moc obliczeniową już kilka dni temu.

Folding@home (FAH) to projekt komputerowy Uniwersytetu Stanford. Wcześniej pracowali oni nad szczepionką na HIV-a, ale teraz przekierowali swoje działania na rzecz znalezienia panaceum na COVID-19.

Amerykańska firma przeznaczyła 6 tysięcy GPU (jednostka obliczeniowa kart graficznych) na ten cel. Dzięki temu FAH podwoiło swoją moc obliczeniową.

Nadzieja w Stanfordzie

Uniwersytet Stanforda ma doświadczenie w prowadzeniu badań antywirusowych. Wcześniej szukali oni szczepionki na HIV. Wielu ekspertów wierzy, że naukowcy z amerykańskiej uczelni są w stanie znaleźć teraz panaceum na COVID-19.

Branża kryptowalut i blockchain mocno ucierpiała przez globalną epidemii koronawirusa. Nie dziwi więc, że duża część środowiska nakłania kopalnie kryptowalut i firmy mające pod sobą dużą moc obliczeniową na przekierowanie swoich urządzeń w celu poszukiwania rozwiązania problemu. Mamy więc nadzieję, że znacznie więcej przedsiębiorstw pójdzie drogą CoreWeave. Jeśli pojawią się inni oddający swoje sprzęty pod dyspozycję naukowców, będziemy o tym informować.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Dawid studiował dziennikarstwo we Wrocławiu. Chciał został ekspertem sportowym, ale zakochał się w nowych technologiach. Po raz pierwszy dowiedział się o kryptowalutach w 2015 roku, lecz zaczął o tym pisać w 2017. Dzisiaj skupia się głównie na wykorzystaniu technologii blockchain w nowych branżach.

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!