FinCEN zatrudnia doradcę ds. cyfrowych walut do zwalczania cyberprzestępczości

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • FinCEN ogłosiła zatrudnienie Michele Korver jako pierwszego w historii głównego doradcy ds. walut cyfrowych.

  • Korver pracowała wcześniej jako doradca w DOJ oraz jako agent specjalny Secret Service.

  • Zatrudnienie jest najnowszym krokiem rządu Stanów Zjednoczonych w walce z cyberprzestępczością, taką jak ataki ransomware i pranie brudnych pieniędzy.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN) dodała potężne narzędzie w swojej walce z cyberprzestępczością, zatrudniając Michele Korver.

SponsorowaneSponsorowane

FinCEN ogłosił we wtorek, że zatrudnił swojego pierwszego głównego doradcę ds. walut cyfrowych, którym została Michele Korver. Korver brała udział w projektach związanych z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy, które skupiają się na walutach cyfrowych, i wniesie na to stanowisko prawie dekadę doświadczenia. Korver pracowała wcześniej w wydziale karnym Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DOJ) jako doradca ds. walut cyfrowych. Korver doradzała tam prawnikom reprezentującym rząd oraz agentom federalnym w sprawach związanych z walutami cyfrowymi, w tym w zakresie strategii prokuratorskich.

W czasie swojej pracy w DOJ, Korver pracowała również jako doradca Rady Nadzoru Stabilności Finansowej Departamentu Skarbu Stanów Zjednoczonych oraz delegacji Stanów Zjednoczonych w Financial Action Task Force. Korver była integralnym członkiem zespołu, który opracował politykę i przepisy dotyczące konfiskat i przejęć kryptowalut. Wcześniej, przez ponad dekadę Korver była asystentem prokuratora Stanów Zjednoczonych w Denver. Podczas swojej pracy w Kolorado, Korver pełniła funkcję prokuratora ds. cyberprzestępczości, specjalizując się w systemach prania brudnych pieniędzy i grupach narkotykowych działających w dark necie. Absolwentka Miami School of Law oraz University of Florida, Korver rozpoczęła swoją karierę w United States Secret Services jako agent specjalny.

SponsorowaneSponsorowane

W swojej nowej roli Korver będzie miała za zadanie “wzmocnić wiodącą rolę FinCEN w obszarze walut cyfrowych poprzez pracę nad dostępem do nielegalnych praktyk finansowych i ich wykorzystywania.”

Według p.o. dyrektora FinCEN, Michaela Mosiera, Korver była naturalnym wyborem na to stanowisko, biorąc pod uwagę jej rozległe doświadczenie w legislacji i śledztwach dotyczących cyfrowych walut.

Michele wnosi bogatą wiedzę na temat walut cyfrowych i będzie ogromnym liderem w skoordynowanych wysiłkach, aby zmaksymalizować wkład FinCEN w innowacyjny potencjał ekspansji finansowej możliwości przy jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka nielegalnego finansowania.

FinCEN zwiększa wysiłki na rzecz przeciwdziałania praniu pieniędzy

Financial Crimes Enforcement Network uznała za najwyższy priorytet zagłębienie się w świat kryptowalut w celu wykorzenienia osób zajmujących się praniem pieniędzy. Wcześniej w lipcu agencja stwierdziła, że transakcje walutami cyfrowymi znajdą się pod lupą, aby przeciwdziałać praniu brudnych pieniędzy, unikaniu płacenia podatków i działalności terrorystycznej.

Obawy związane z nielegalnym wykorzystaniem kryptowalut były ostatnio gorącym tematem. Prezydent Joe Biden poruszył tę kwestię podczas ostatniego szczytu G-7. Wraz ze wzrostem popularności kryptowalut, pojawia się coraz więcej historii o cyberprzestępstwach i jasne jest, że rząd Stanów Zjednoczonych stara się zdusić ten problem w zarodku.

Pani Korver nie była jedynym istotnym nabytkiem, który FinCEN ogłosił dziś rano. Zatrudniono również Jayne Desai jako pierwszego dyrektora ds. komunikacji strategicznej agencji. Absolwentka London School of Economics i Houston Baptist University służyła jako starszy doradca ds. polityki w Biurze Wsparcia Operacyjnego Urzędu Celnego i Ochrony Granic Stanów Zjednoczonych oraz starszy doradca ds. publicznych. Mosier podsumował:

Są to niesamowici ludzie, którzy pracują w niesamowitym momencie dla FinCEN i szeroko pojętej przestrzeni integralności finansowej.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Matthew De Saro is a journalist and media personality specializing in sports, gambling, and statistics. Before joining BeInCrypto, his work was featured on Fansided, Forbes, and OutKick. With a background in statistical analysis and a love of writing, he takes an outside-the-box approach to reporting news.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz