IRS szuka sposobów monitorowania aktywności w portfelach kryptowalut

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • IRS szuka sposobów monitorowania aktywności w portfelach.

  • IRS twierdzi, że potrzebuje narzędzi i procesów, które byłyby użyteczne do każdego portfela kryptograficznego oferowanego obecnie na rynku.

  • Proponowana umowa będzie miała na celu osiągnięcie kilku kluczowych celów.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Urząd Skarbowy w USA (IRS) w sprawie kryminalistyki cyfrowej bada narzędzia do łamania portfeli kryptograficznych, aby „ujarzmić badania nad cyberbezpieczeństwem w mierzonych, powtarzalnych i spójnych procesach kryminalistycznych”.

SponsorowaneSponsorowane

Ponieważ ludność Stanów Zjednoczonych jest coraz bardziej zakochana w handlu i kupowaniu towarów za pomocą kryptowalut, IRS szuka sposobów monitorowania aktywności w portfelach. Aby utrzymać się na czele gry, IRS wystosował oficjalne zapytanie o informacje (RFI) dotyczące łamania portfeli kryptowalut.

Większość traderów używa portfeli kryptograficznych do przechowywania swoich aktywów cyfrowych, ale także w celu dodania warstwy bezpieczeństwa. Portfele kryptograficzne używają kluczy prywatnych, aby uzyskać dostęp do funduszy niezależnych od brokera dokonującego rzeczywistych transakcji.

SponsorowaneSponsorowane

Jak można się spodziewać, niektórzy używają blockchaina do ukrywania nielegalnych i niedozwolonych działań. Kiedy jednak wydział kryminalny IRS musi zajrzeć do zapisów finansowych niektórych osób, uderzają w ścianę, próbując zobaczyć informacje z przejętych portfeli kryptowalut. W oficjalnym żądaniu informacji przesłanym do SAM.gov Departament Skarbu i IRS stwierdzają, że:

Chociaż kilku znanych testerów cyber penetracji opublikowało luki w zabezpieczeniach określonych urządzeń, proces odszyfrowywania urządzeń sprzętowych w celu uzyskania dostępu do portfeli był trudny. Wyraźnym rezultatem tego wymogu jest ujarzmienie badań nad cyberbezpieczeństwem w zakresie mierzonych, powtarzalnych, spójnych cyfrowych procesów kryminalistycznych, z których można przeszkolić i następnie śledzić w cyfrowym laboratorium kryminalistycznym.

Hakerzy w imieniu prawa

IRS twierdzi, że potrzebuje narzędzi i procesów, które byłyby użyteczne z każdym portfelem kryptograficznym oferowanym obecnie klientom. Obejmuje to modele oprogramowania i sprzętu. Opublikowane RFI podwaja ten pomysł, wymagając umiejętności analizy oprogramowania, sprzętu do inżynierii wstecznej oraz „dekonstrukcji płytek obwodów drukowanych i pakietów układów scalonych”.

Proponowana umowa będzie miała na celu osiągnięcie kilku kluczowych celów. Kilka z tych celów to walidacja badań nad cyberbezpieczeństwem w eksploracji portfeli kryptograficznych, identyfikacja nowych metod uzyskiwania dostępu do portfeli kryptograficznych, identyfikacja użytecznych modeli kryptograficznych dla exploitów oraz dokumentacja procesów, sprzętu i umiejętności potrzebnych do reprodukcji w zaawansowanych laboratoriach kryminalistycznych.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Matthew De Saro is a journalist and media personality specializing in sports, gambling, and statistics. Before joining BeInCrypto, his work was featured on Fansided, Forbes, and OutKick. With a background in statistical analysis and a love of writing, he takes an outside-the-box approach to reporting news.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz