FED zmienia strategię: dolar w górę, Bitcoin i złoto w dół

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Dziś opublikowano protokół z posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku.

  • Opinia wyrażona przez Fed w związku z inflacją doprowadziła do zmniejszenia się wartości akcji, złota i Bitcoina.

  • Fed zdecydował się pozostawić stopy procentowe nietknięte do czasu ustąpienia kryzysu COVID-19.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.
Rezerwa Federalna (Fed) opublikowała protokół z ostatniego posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC). W protokole opisano szereg zmian w strategii, które w dużym stopniu dotyczyły akcji, złota i Bitcoina.

Spotkanie, które odbyło się w dniach 28-29 lipca, charakteryzowało się omówieniem szeregu ważnych perspektyw dla gospodarki. Były to m.in. zmiany stóp procentowych, obawy o brak inflacji, a także pytania o kontrolę krzywych rentowności.

Stopy procentowe utrzymują się na niezmienionym poziomie

Obecne wytyczne Fed dotyczące stóp procentowych pozostają stosunkowo niezmienione. Obecnie ustalona na poziomie 0%, stopa referencyjna prawdopodobnie pozostanie niezmieniona tak długo, jak długo trwać będzie kryzys COVID-19.

Jeśli chodzi o perspektywy dla polityki pieniężnej po spotkaniu, to wielu uczestników zauważyło, że zapewnienie większej jasności co do prawdopodobnej ścieżki docelowego przedziału dla stopy procentowej funduszy federalnych byłoby w pewnym momencie właściwe.

To mgliste stwierdzenie wpłynęło się na wycenę akcji, pozostawiając inwestorów niepewnych co do realiów widocznego ożywienia gospodarczego. W sytuacji, gdy Fed pozostaje jawnie ostrożny, przyszłość gospodarki pozostaje co najwyżej mroczna.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Michał posiada wykształcenie prawno-ekonomiczne. Od początku kariery zawodowej związany z technologią Blockchain. Swoje doświadczenie zdobył współpracując z kilkoma europejskimi startupami kryptowalutowymi.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now