Brytyjski FCA oferuje 500 tys. funtów na rozwiązanie swoim problemów

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • FCA jest gotowa wydać 500 000 funtów na konsultantów ds. kryptowalut, nawet jeśli forsuje cięcia wynagrodzeń pracowników.

  • Oblężony urząd zmaga się z Brexitem, pandemią i szybko zmieniającym się krajobrazem finansowym.

  • Organ ten jest również przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez komisarza ds. skarg regulatorów finansowych.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Zmagająca się z problemami brytyjska Financial Conduct Authority (FCA) jest gotowa wyciągnąć pół miliona funtów na konsultantów kryptowalutowych, ponieważ próbuje wypełnić swoje zobowiązania regulacyjne w ramach brytyjskiego ustawodawstwa dotyczącego przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML).

Sponsorowane Sponsorowane

FCA jest odpowiedzialna za brytyjskie ustawodawstwo AML od stycznia 2020 roku, ale nadal nie jest w stanie uchwycić sektora kryptowalut.

Bidstats opublikowało ogłoszenie na stronie przetargowej brytyjskiego sektora publicznego. Ujawnia, że organ wymaga pomocy technicznej i szkoleń, nie mając ani narzędzi, ani talentów, aby obecnie prowadzić tę pracę.

Ogłoszenie FCA opublikowane na początku tego miesiąca mówi:

Sponsorowane Sponsorowane

FCA poszukuje usług firmy zewnętrznej… Która może zapewnić dostęp do platformy, i wspierać solidną i wydajną analizę danych rynku blockchain oraz kryptowalut. A także zapewnić szkolenie i bieżące wsparcie w zakresie korzystania z tej platformy.

Ostateczny termin dla wnioskodawców upływa 16 grudnia 2021 roku. To czyni wysoce nieprawdopodobnym, że jakakolwiek nominacja zostanie wprowadzona przed 2022 rokiem.

Trudne czasy dla FCA

FCA stara się podnieść kwalifikacje pracowników w okresie ekstremalnych tarć między szefem Nikhilem Rathi a ogółem pracowników. W ramach konsultacji rozpoczętych we wrześniu tego roku, pracownicy dowiedzieli się, że organizacja zamierza zakończyć obecną strukturę premiową.

Organizacja planuje również obniżyć zarobki pracowników w ciągu najbliższych czterech lat, co doprowadziło do wielu rezygnacji i spadku morale pracowników.

Cięcia odbywają się w kontekście zwiększonego obciążenia pracą, częściowo dzięki Brexitowi, pandemii i szybko ewoluującemu globalnemu krajobrazowi finansowemu, przyspieszonemu przez rosnące przyjęcie kryptowalut.

Na początku tego miesiąca FCA została wstrząśnięta kontrowersjami, gdy Guardian ujawnił, że organ jest obecnie przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez komisarza ds. skarg regulatorów finansowych (Financial Regulators Complaints’ Commissioner).

W nadzwyczajnym naruszeniu zaufania zarzuca się, że FCA bezprawnie zmieniła własną procedurę składania skarg, aby uniknąć wypłacenia odszkodowania za głębokie zaniedbania wewnątrz organizacji.

Organ ten zmagał się również z osiągnięciem znaczącego postępu w zakresie własnego flagowego programu rejestracji kryptowalut. Nakazuje on wszystkim firmom kryptowalutowym zarejestrować się w FCA, aby prowadzić działalność w Wielkiej Brytanii.

FCA pierwotnie zamierzał zakazać każdej firmy, która nie zarejestruje się do stycznia 2021 roku. Ale stawiając przedsiębiorców w ciężkiej sytuacji, organ przedłużył termin do lipca 2021 roku, a następnie do marca 2022 roku.

Do tej pory urząd zarejestrował 5 firm kryptowalutowych, a 90 nadal znajduje się na liście oczekujących. Kolejnych 50 wycofało się z tego powolnego procesu, w tym ciężki w branży Binance.

W czerwcu FCA zareagował na wycofanie się, wydając ostrzeżenie przeciwko Binance. W ostrzeżeniu stwierdzono, że ani Binance Markets, ani żaden inny podmiot z grupy Binance:

Nie posiada żadnej formy brytyjskiego zezwolenia, rejestracji lub licencji na prowadzenie działalności regulowanej w Wielkiej Brytanii.

CZ z całego serca chwali regulatorów

CEO Binance, Changpeng Zhao, był ostatnio na ofensywie uroku, aby uwiarygodnić regulatorów. W wywiadzie w Blomberg TV w zeszłym tygodniu, dyrektor pospieszył się, aby pochwalić regulatorów z całego świata, w tym w USA i Singapurze.

Wielka Brytania była jednak jednym z regionów, których szef Binance zapomniał pochwalić.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

Sponsorowane
Share Article

Robert D. Knight jest dziennikarzem i copywriterem, który od ponad czterech lat specjalizuje się w tematyce kryptowalut. Jego bogate doświadczenie obejmuje freelancing, kontrakty projektowe, pracę w agencjach i PR. Daje mu to holistyczne spojrzenie na branżę blockchain.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz