Fake news dot. współpracy Walmarta z Litecoinem wywołał “pump and dump”

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Dzisiaj w sieci pojawiły się wiadomości o współpracy amerykańskiego giganta e-commerce - Walmart z Litcoinem.

  • News ten doprowadził do ogromnego wzrostu ceny LTC.

  • Niestety, wiadomość okazała się być fałszywa, a cena Litcoina wróciła już do normalnych poziomów.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Dzisiaj w sieci pojawiły się wiadomości o współpracy amerykańskiego giganta e-commerce – Walmart z Litcoinem. Behemot miał umożliwić swoim klientom dokonywanie płatności za pomocą LTC. News ten doprowadził do ogromnego wzrostu ceny LTC. Niestety, wiadomość okazała się być fałszywa, a cena Litcoina wróciła do normalnych poziomów.

Sponsorowane

Sponsorowane

Zgodnie z fałszywą informacją prasową z poniedziałku (13 września 2021 r.), klienci Walmart mieliby wkrótce uzyskać możliwość dokonywania płatności za pomocą LTC we wszystkich sklepach sieci.

Komunikat prasowy zamieszczony na GlobeNewswire odsyłał do niedziałającej strony internetowej. Nie zostało też w nim wykazane, że został złożony raport w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, czego należałoby się spodziewać, ponieważ Walmart jest spółką publiczną. Co więcej, firma zazwyczaj korzysta z Business Wire do dystrybucji komunikatów.

Sponsorowane

Sponsorowane

Historie szybko podchwyciły główne serwisy informacyjne, w tym Reuters i CNBC. Jak na ironię, w treści ich artykułów znajdowało się zdanie:

Nie można było od razu stwierdzić, czy komunikat prasowy jest rzeczywiście autentyczny.

Co ciekawe, strony, które podchwyciły tą wiadomość nie zauważyły, że oszust przypisał informację prasową do Walmart-corpCom. Podmiot ten nie jest w żaden sposób powiązany z Walmart Inc.

Na razie nie wiadomo, kto mógł stać za tą fałszywą informacją prasową. Rzecznik Walmarta potwierdził jednak dla CNBC, że wiadomość była fałszywa.

Rynek reaguje

Sytuacja ta wywołała reakcję całego rynku, a większość kryptowalut w ciągu kilku minut zanotowała ogromne wzrosty. Bitcoin osiągnął poziom 47 000 USD, a Litecoin – bohater fałszywej historii dotknął 420 USD.

Wykres LTC/USD źródło: Tradingview

W sumie, wartość całego krypto rynku w ciągu kilku minut wzrosła o 80 miliardów dolarów. Chwilę później pojawiły się jednak spekulacje, że wiadomość jest fałszywa i nie trzeba było długo czekać, aby LTC się załamał.

LTC spadł do 175 dolarów i obecnie oscyluje wokół tego poziomu. Cały rynek stracił około 100 miliardów dolarów w ciągu kilku minut.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz