Europejczycy chcą wewnętrzych, a nie unijnych regulacji krypto

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Większość Europejczyków nie chce, aby UE regulowała kryptowaluty.

  • 60% chce, aby ich rządy regulowały kryptowaluty.

  • Większość krajów woli własne CBDC od e-euro.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Według niedawnego sondażu przeprowadzonego przez EuroNews, 60% Europejczyków wolałoby, aby ich własne rządy opracowały przepisy dotyczące krypto zamiast Unii Europejskiej (UE).

Sponsorowane

Sponsorowane

Wielu z tych samych zwolenników krypto wspiera również tworzenie cyfrowych walut banku centralnego (CBDC), aby zapewnić finansową niezależność ich kraju od Unii Europejskiej.

Potrzeby regulacji krypto w Europie

Badanie, które objęło 31 000 obywateli Europy, zostało przeprowadzone wyłącznie dla EuroNews przez Redfield & Wilton Strategies. Jest największym, jakie kiedykolwiek przeprowadzono w Europie na temat kryptowalut i regulacji finansowych. Badanie zostało przeprowadzone w dniach 4-10 sierpnia. Respondentami były osoby z 12 krajów UE. W tym z Niemiec, Francji, Grecji, Włoch, Węgier, Estonii, Holandii, Polski, Portugalii, Hiszpanii, Litwy i Łotwy.

Sponsorowane

Sponsorowane

Ankieta była odpowiedzią na rozważania Komisji Europejskiej dotyczące przepisów mających na celu stworzenie nowych ogólnounijnych ram regulacyjnych dla aktywów kryptograficznych.

Kluczowe ustalenia

Duży odsetek ankietowanych z Grecji (61%) i Niemiec (34%) uważał, że UE i Europejski Bank Centralny (EBC) zbyt mocno interweniowały w gospodarkę ich kraju. Z drugiej strony uczestnicy z Litwy (41%), Hiszpanii (39%) i Portugalii (36%) uważają, że ingerencja UE jest w porządku.

Jeśli chodzi o regulacje dotyczące kryptowalut, 76% respondentów z Holandii i 70% ankietowanych Estończyków uważa, że ​​przepisy dotyczące krypto powinny być opracowywane przez ich własne rządy. Przeciwnie, 36% respondentów z Hiszpanii i 30% z Łotwy uważa, że ​​to prawodawstwo powinno pochodzić z Unii Europejskiej.

Krajowe CBDC

Idea oddzielnych krajowych CBDC pojawiła się specjalnie po to, aby zapewnić niezależność monetarną od Unii Europejskiej. Jednak pomysł ten spotkał się z mieszaną reakcją wśród respondentów, choć większość z nich preferuje ten pomysł.

41% respondentów z Włoch, 40% z Grecji i 39% z Estonii wykazuje najwyższe poparcie dla inicjatywy. Jednak nie wszyscy respondenci zgadzają się z ideą CBDC. 37% respondentów z Holandii było przeciwnych pomysłowi.

W Niemczech nie było pewnej odpowiedzi na ten problem. 30% wskazało, że poprze CBDC, podczas gdy 30% odrzuci ten pomysł. Pozostała część populacji nie była pewna w tej sprawie.

EBC ogłosił, że aktywnie dąży do uruchomienia „ e-euro ”, cyfrowej waluty, która przypominałaby stablecoin powiązany z euro.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Opinia ekipy BeInCrypto w jednym tekście.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz