Ethereum zatrzymuje się tuż przed ATH

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Poziomy wsparcia dla Ethereum wynoszą 952, 830 i 756 USD.

  • ETH prawdopodobnie znajduje się w czwartej fali byczego impulsu.

  • ETH/BTC napotyka opór na poziomach 0,034 i 0,04 BTC.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Ethereum (ETH) prawie osiągnął nowy rekord wszech czasów (ATH) na początku stycznia, ale został odrzucony na mniej niż 100 USD przed celem.

Chociaż wydaje się, że Ethereum jest w trakcie krótkoterminowej korekty, to oczekuje się, że ostatecznie zainicjuje kolejny ruch w górę i osiągnie nowy rekord wszech czasów.

Ethereum odrzucone przed ATH

Wykres tygodniowy pokazuje, że ETH prawie osiągnął nowy rekord wszech czasów w dniu 10 stycznia, ale został odrzucony przez poziom zniesienia 0,854 Fib. To jest ostateczny obszar oporu przed historycznym ATH.

Pomimo spadku, długoterminowe wskaźniki ETH są nadal zwyżkowe, co sugeruje, że oczekuje się kontynuacji ruchu w górę. Jednak ze względu na szybkie tempo wzrostu najbliższy obszar wsparcia znajduje się na poziomie 800 USD.

Wykres ETH dzięki Tradingview

Wykres dzienny pokazuje, że ETH odbił się na poziomie zniesienia 0,382 Fib o wartości 952 USD i utworzył przy tym długi knot dolny.

Kolejne znaczące obszary wsparcia są tworzone przez poziomy zniesienia Fib 0,5 i 0,618 odpowiednio na poziomie 829 i 706 USD. Ten ostatni Fib pokrywa się również z horyzontalnym poziomem wsparcia.

Wskaźniki techniczne na dziennych interwałach są niedźwiedzie, więc możliwe jest, że ETH nadal koryguje się i może jeszcze spaść, dopóki nie znajdzie wsparcia na jednym z wyżej wymienionych poziomów.

Wykres ETH dzięki Tradingview

Liczba fal

Kryptowalutowy trader @Cryptotrooper_ opublikował na Twitterze wykres pokazujący, że ETH przekroczył poprzedni obszar oporu na 800 USD i wyznaczył cel na 5200 USD.

Źródło: Twitter

Począwszy od marca, ETH rzeczywiście rozpoczął wzrostowy impuls i obecnie znajduje się w fali 4 (pokazanej na biało poniżej).

Chociaż jest prawdopodobne, że fala 4 zakończy się na poziomie zniesienia Fib 0,5 lub 0,618, może też rozwinąć się w trójkąt czwartej fali. W tym scenariuszu ETH osiągnąłby już dołek.

Niemniej jednak, chociaż wydaje się prawie pewne, że ETH jest w fazie 4, to fala korekcyjna właśnie się rozpoczęła, więc nie możemy jeszcze określić jej kształtu.

Bardziej konserwatywny cel dla potencjalnego szczytu długoterminowego ruchu to 1751 USD – poziom 4,61 Fib przedłużenia fali 1.

Wykres ETH dzięki Tradingview

ETH/BTC

Para ETH/BTC obrazuje wybicie powyżej opadającej linii oporu, która istniała od września 2020 r., a następnie jej potwierdzenie.

Jednak ETH został odrzucony przez obszar oporu na 0,034 BTC i teraz konsoliduje się poniżej niego.

Wskaźniki techniczne na dziennym interwale są bycze, co sugeruje, że ETH uda się przebić powyżej 0,034 BTC i zbliżyć do 0,04 BTC.

Wykres ETH/BTC dzięki Tradingview

Konkluzja

Wydaje się, że Ethereum koryguje się w ramach długoterminowej fali 4, ale oczekuje się, że po zakończeniu tego wzoru zainicjuje kolejny ruch w górę.

Podobnie wydaje się, że para ETH/BTC konsoliduje się w oczekiwaniu na wybicie.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj!

Zastrzeżenie: handel kryptowalutami wiąże się z wysokim poziomem ryzyka i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Poglądy wyrażone w tym artykule nie odzwierciedlają poglądów BeInCrypto.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now