Ethereum osiąga szczytowe wskaźniki oprócz ceny w 2020 roku

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Wskaźniki Ethereum uderzyły w ATH w 2020 roku - z wyjątkiem ceny.

  • Zdecentralizowane finanse napędzały większość tego wzrostu.

  • Wprowadzenie ETH 2.0 daje możliwość dalszego rozwoju.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Założyciel Mythos Capital, Ryan Sean Adams, zwrócił uwagę na Twitterze, że „wszystkie wskaźniki Ethereum uderzyły w ATH, poza ceną”.

Przestrzeń kryptowalut ogromnie wzrosła w 2020 roku. Diametralnie zmieniło się postrzeganie technologii blockchain, kryptowalut i aktywów cyfrowych przez światowe inwestorów instytucjonalnych. Poza Bitcoinem, jednym z największych katalizatorów w przestrzeni blockchain jest kolosalny wzrost zdecentralizowanych finansów (DeFi).

W 2020 roku wartość DeFi wzrosła z poniżej 1 miliarda dolarów całkowitej zablokowanej wartości (TVL) do ponad 14 miliardów dolarów. Ponieważ większość aplikacji DeFi jest budowanych w sieci Ethereum, był to ogromny krok w celu sprawdzenia użyteczności platformy dla zdecentralizowanych aplikacji finansowych na dużą skalę.

Założyciel Mythos Capital Ryan Sean Adams zwrócił uwagę na Twitterze, że „Wszystko na Ethereum trafiło w tym roku do ATH z wyjątkiem ceny”. Adams dalej szczegółowo opisuje, o czym mówił, chodzi o rekordy wszech czasów (ATH).

Należą do nich wykorzystanie blockchaina Ethereum, hashrate, otwarte zainteresowanie ETH, użytkownicy DeFi, całkowita zablokowana wartość, token BTC na Ethereum (znany jako opakowany Bitcoin lub WBTC), ETH w Grayscale, stablecoiny i staking ETH. Warto zauważyć, że Adams umieszcza zielony znaczek obok każdego kamienia milowego i duży czerwony X obok ostatniego punktu, „Cena ETH”.

Ogromny rok dla Ethereum

Wraz z ogromnym rozwojem sektora DeFi, Ethereum zmieniło się zasadniczo, gdy przeszło z ETH 1 na ETH 2.0 Beacon Chain. Uruchomiony na początku grudnia Ethereum 2.0 zmienia metodę weryfikacji sieci z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS).

Aktualizacja umożliwi użytkownikom staking ETH w celu sprawdzenia poprawności sieci. Kontrastuje to z przeznaczaniem dużych ilości energii elektrycznej i mocy obliczeniowej na rozwiązywanie algorytmów.

Ponadto przyniesie korzyści użytkownikom Ethereum, zwiększając szybkość transakcji, jednocześnie zmniejszając jej koszty. Umowa depozytowa ETH 2.0 otrzymała już miliony Etheru od użytkowników, którzy chcą wspierać sieć i czerpać korzyści. Spowodowało to, że ponad 1,5 procent całej podaży ETH zostało ulokowanych na ETH 2.0.

W 2020r. nastąpiło wiele innych przełomów dla kryptowaluty. Fundacja Ethereum Trust w Grayscale osiągnęła wartość blisko 2 miliardów dolarów zarządzanych aktywów. Również produkcja aplikacji DeFi ogromnie wzrosła.

Ale Ethereum, w przeciwieństwie do Bitcoina, pozostaje daleko od swojego cenowego rekordu wszechczasów. Bitcoin spotkał się z inwestycjami instytucjonalnymi w głównym nurcie różnych firm z różnych sektorów przemysłu.

Niektóre firmy zainwestowały ponad 1 miliard USD w Bitcoin jako indywidualny podmiot. Zarówno użytkownicy, jak i instytucje szukają Bitcoina jako zabezpieczenia przed inflacją w obliczu globalnej niepewności finansowej.

Dzięki temu Bitcoin był w stanie wspiąć się na nowe wyżyny. Ethereum nie przekroczyło w tym roku swojej najwyższej ceny. Jednak przekroczenie każdego innego możliwego kamienia milowego jest mocnym znakiem zdrowej i rozwijającej się sieci.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Harrison jest analitykiem, reporterem i głównym specjalistą w BeInCrypto z siedzibą w Tel Awiwie w Izraelu. Harrison jest zaangażowany w przestrzeń kryptowalut od końca 2016 roku i jest pasjonatem technologii zdecentralizowanej księgi rachunkowej oraz jej potencjału.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now