Ethereum niedowartościowany czy Polkadot zawyżony?

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Czy przy kontynuacji narracji „Ethereum Killer” cena Ethereum jest zaniżona?

  • Polkadot jest wart 11% sieci Ethereum, ale wykonuje 0,7% transakcji na minutę w porównaniu z Ethereum.

  • Polkadot wzrósł prawie czterokrotnie od połowy grudnia.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

DOT, natywna kryptowaluta platformy Polkadot, ostatnio wystartowała. Wskoczył na czwarte miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej, ale czy jest to uzasadnione w porównaniu z wartością Ethereum?

Sponsorowane

Sponsorowane

BeInCrypto analizuje aktualne dane platformy, aby porównać cenę DOT z ceną ETH i ich wykorzystaniem sieci. Oszacowanie przyszłych zdolności produkcyjnych wpływa na cenę. Możemy jednak zacząć rozumieć wycenę dwóch ekosystemów i dlaczego jeden z nich może być znacznie niedowartościowany lub zawyżony w porównaniu z drugim.

Czy Polkadot naprawdę jest zabójcą Ethereum?

Od czasu byczego roku 2017 platformy inteligentnych kontraktów pojawiają się regularnie. Obiecują zwiększoną szybkość transakcji i niższe koszty transakcji. Przewidują również obalenie Ethereum jako króla inteligentnych kontraktów. Te cele wciąż kuszą startupy. Platformy takie jak Polakdot i Cardano wciąż rosną pod względem wartości i liczby użytkowników.

Sponsorowane

Sponsorowane

Ale jak korzystanie z platformy przekłada się na cenę? Czy są one powiązane? Te nowe platformy mogą obiecać wyższe prędkości transakcji. W tym przypadku na dalsze zbadanie zasługuje zarówno szybkość, jak i korelacja.

Zrozumienie metryk

Ethereum zajmuje obecnie drugie miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej kryptowalut. Jego łączna kapitalizacja rynkowa wynosi 137,8 miliarda dolarów w porównaniu do 15,4 miliarda dolarów firmy Polkadot. Jednak Polkadot nadal pnie się w górę. Agregator kapitalizacji rynkowej kryptowalut CoinGecko wykazał, że platforma prawie czterokrotnie zwiększyła swoją kapitalizację rynkową od połowy grudnia. Co jednak uzasadnia cenę, porównując użyteczność platform inteligentnych kontraktów? Dowiedzmy Się.

Użytkownik Reddit, Oxygenjacket, wskazuje na dane z Polkascan, strony internetowej oferującej dane z sieci Polkadot. Platforma osiągnęła szczyt około sześciu transakcji na minutę podczas dużego wolumenu transakcji w ciągu ostatnich kilku dni. Polkadot przeprowadzał średnio znacznie mniej niż sześć transakcji na minutę przed szczytem.

Z drugiej strony Ethereum notował średnio ponad 850 transakcji na minutę konsekwentnie w ciągu ostatniego miesiąca. To ponad 140-krotność szczytu poprzedniego. Jednak dla uproszczenia w poniższym porównaniu użyto wysokiej liczby Polkadot.

Być może porównanie kapitalizacji rynkowej obu projektów z ich obecną produkcją transakcyjną wyjaśnia sytuację. Kapitalizacja rynkowa Ethereum wynosząca 136,8 miliarda dolarów przewyższa 15,6 miliarda dolarów firmy Polkadot. Według tego wskaźnika Polkadot to nieco ponad 11 procent Ethereum. Jednak obecnie DOT generuje zaledwie 0,7% wolumenu transakcji Ethereum. Ta szeroka dysproporcja prowadzi do wniosku, że albo Polkadot jest zawyżony, albo Ethereum jest niedowartościowany. Jednak analiza prowadzi w tym momencie do ślepego zaułka.

Wskazówka od Pantery

Pantera Capital, jedna z najbardziej wpływowych firm venture capital na świecie opartych na technologii blockchain, dała ostatnio wskazówkę. Wskazał pośrednio, że Ethereum może być tym niedocenianym. Pantera stwierdził w swoim najnowszym biuletynie, że Ethereum jest niedowartościowane w porównaniu z Bitcoinem. W związku z tym, być może inwestorzy nie doceniają Ethereum w porównaniu z Polkadot w niedawnym wzroście spekulacyjnym.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Harrison jest analitykiem, reporterem i głównym specjalistą w BeInCrypto z siedzibą w Tel Awiwie w Izraelu. Harrison jest zaangażowany w przestrzeń kryptowalut od końca 2016 roku i jest pasjonatem technologii zdecentralizowanej księgi rachunkowej oraz jej potencjału.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz