Ethereum jest dla bogatych – twierdzi Changpeng Zhao

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Opłaty Ethereum w ostatnim czasie są na rekordowym poziomie.

  • Changpeng Zhao uważa, że ETH jest tylko dla bogatych.

  • Kilka blockchainów próbuje zdetronizować Ethereum.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Rosnące wykorzystanie protokołów DeFi, dAppów i aplikacji zbudowanych w oparciu o Ethereum przeciążyło sieć do takiego stopnia, że opłaty są bliskie nieopłacalności – zwłaszcza dla płotek. Kilka blockchainów rywalizuje o to, by wyłonić się jako nowy pogromca Ethereum. Jednym z takich łańcuchów jest Binance Smart Chain (BSC).

Binance vs Ethereum

W ostatnim tweecie, CZ zaatakował Ethereum, zwracając uwagę na jego piętę achillesa: opłaty. Według Changpenga Zhao, Ethereum aktualnie jest tylko dla bogatych, którzy niedługo będą biedni.

CZ ma sporo racji. W ciągu 2021 r. średni koszt transakcji na Ethereum rósł w korelacji z ceną ETH, przechodząc od średnio mniej niż 5 dolarów w zeszłym roku do około 15 dolarów obecnie. Zaledwie 4 dni temu, opłaty sieciowe osiągnęły ATH na poziomie prawie 40 dolarów.

Jest to jednak cena za transakcję. Traderzy korzystający z platform DeFi lub yield farmingu muszą liczyć się z tak wysokimi opłatami przy każdej dokonywanej operacji.

Na tym jednak nie koniec. CZ opublikował kolejny tweet, w którym stwierdził, że nie używa już Ethereum. Binance rozwija dwa projekty, aby bezpośrednio konkurować z dwoma największymi blockchainami w ekosystemie.

Binance Chain został zaprojektowany, aby umożliwić niezwykle szybkie płatności przy minimalnych opłatach. Byłby bezpośrednim konkurentem dla Bitcoina ze względu na jego wąskie ukierunkowanie na wysyłanie i odbieranie środków. Z kolei Binance Smart Chain pozwala na wykonywanie smart kontraktów w sposób bardziej wydajny i opłacalny niż Ethereum.

Lepsze ETH

Powstanie projektów takich jak Polkadot, Binance Smart Chain i Cardano jest oznaką rosnącego zainteresowania znalezieniem blockchaina mogącego zastąpić Ethereum. Wczoraj Cardano uplasowało się na trzecim miejscu wśród kryptowalut o największej kapitalizacji rynkowej, detronizując BNB z niedawno zajmowanej pozycji.

Podobnie jak Binance Smart Chain, Cardano stara się realizować smart kontrakty szybko, tanio i bezpiecznie. Projekt Cardano jest jednak nieco bardziej złożony i posiada znacznie dłuży roadmap.

Jednakże, deweloperzy Ethereum pracują nad drugą wersją blockchaina. Ethereum 2.0 będzie posiadało kilka implementacji warstwy 2. Według niektórych entuzjastów, nowy blockchain będzie przetwarzał tysiące transakcji na sekundę – a po pełnym wdrożeniu nawet setki tysięcy.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now