Ethereum (ETH) w końcu przebija 1000 USD – co dalej?

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Ethereum spodziewa się oporów na poziomach 1150, 1250 i 1440 USD.

  • Tygodniowe i dzienne interwały są nadal optymistyczne.

  • ETH/BTC wybiło się z opadającej linii oporu.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Cena Ethereum (ETH) wzrosła o ponad 40% w ciągu ostatnich kilku tygodni i zbliża się do nowego rekordu wszech czasów (ATH).

Chociaż długoterminowy trend jest prawdopodobnie nadal zwyżkowy, to oczekuje się krótkoterminowego spadku, zanim Ethereum wznowi ruch wzrostowy.

Długoterminowe poziomy Ethereum

Cena ETH znacznie wzrosła w ciągu tygodnia od 27 grudnia do 4 stycznia, bo o prawie 43%. ETH kontynuował dziś wzrost, osiągając szczyt na poziomie 1162,97 USD. Jednak wyższych cen nie można było utrzymać, a ETH stworzył długi górny knot i spadł poniżej 1000 USD.

Szczyt na 1162 USD zbiega się również z poziomem zniesienia 0,786 Fib o wartości 1150 USD. Jeśli ETH będzie nadal rosnąć, to następny opór zostanie znaleziony na poziomie 1250 USD, przed rekordem wszech czasów na wysokości 1440 USD.

Pomimo wykazywania oznak wykupienia, wskaźniki techniczne są nadal bycze, co wskazuje, że ETH prawdopodobnie będzie nadal rosnąć i ostatecznie osiągnie nowy rekord wszech czasów w wyniku tego procesu.

Wykres ETH dzięki Tradingview

Dalszy ruch

Podobnie jak na wykresie tygodniowym, wskaźniki w dziennym interwale są nadal bycze. Jednak obecna dzienna świeca zamienia się w spadającą gwiazdę, która jest zwykle uważana za niedźwiedzią świecę odwrócenia.

Dzienne zamknięcie Ethereum będzie niezwykle ważne dla określenia, czy ETH osiągnął szczyt.

Wykres ETH dzięki Tradingview

Dwugodzinny wykres pokazuje pierwsze oznaki osłabienia w postaci niższego słupka dynamiki na MACD i spadku RSI z wykupionego terytorium. Ponadto ETH podąża za rosnącą linią wsparcia, która obecnie wynosi blisko 800 USD.

Dlatego jeśli ETH miałby kontynuować spadek, to prawdopodobnie znalazłby wsparcie w pobliżu 800 USD.

Wykres ETH dzięki Tradingview

Liczba fal ETH

Kryptowalutowy trader @TheEWguy przedstawił wykres ETH, w którym stwierdził, że cena jest w rozszerzonej trzeciej fali i prawdopodobnie będzie nadal rosnąć powyżej 1000 USD.

Źródło: Twitter

Liczba fal sugeruje, że ETH znajduje się w piątej podfali (pokazanej na czarno poniżej) trzeciej fali (białej), po byczym impulsie, który rozpoczął się w marcu.

ETH już przekroczył cel na 1026 USD w szczycie fali 3 i obecnie gwałtownie spada.

Dlatego oczekuje się, że w krótkim okresie ETH spadnie, aby zakończyć falę 4, a następnie wznowi swój ruch w górę w kierunku nowego rekordu wszech czasów.

Wykres ETH dzięki Tradingview

ETH/BTC

Wykres ETH/BTC jest byczy, ponieważ pokazuje odzyskanie obszaru 0,027 BTC, a następnie wybicie z opadającej linii oporu.

Kolejne poziomy oporu to 0,0335 BTC (który już wcześniej odrzucił ETH) i 0,04 BTC.

Wskaźniki techniczne są bycze, co wskazuje, że ETH prawdopodobnie przebije się powyżej obszaru 0,0335 BTC i wzrośnie. Jednak spadek w celu sprawdzenia poziomu wybicia może nastąpić przed tym wybiciem.

Wykres ETH/BTC dzięki Tradingview

Konkluzja

Wykresy ETH/USD i ETH/BTC wyglądają byczo, pomimo możliwości krótkoterminowych ruchów korygujących.

Oczekuje się, że ETH/USD ostatecznie osiągnie nowy rekord wszech czasów.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj!

Zastrzeżenie: handel kryptowalutami wiąże się z wysokim poziomem ryzyka i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Poglądy wyrażone w tym artykule nie odzwierciedlają poglądów BeInCrypto.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now